Ponad trzystu zawodników, 24 zespoły i wielkie emocje. Odbył się Escola Varsovia CUP

W dniu 26-27 maja na terenie klubu Escola Varsovia i szkółki FCBEscola Varsovia odbył się międzynarodowy turniej Escola Varsovia CUP. 24 drużyny goszczące na warszawskiej Białołęce dostarczyły kibicom niemałych emocji. Po dwudniowej rywalizacji zespołów z Polski, Czech, Ukrainy i Litwy najlepsze we wszystkich rocznikach okazały się ekipy z FCBEscola.

Turniej rozpoczął się w sobotni poranek. Mimo nienajlepszej pogody w Warszawie zjawiło się kilkuset kibiców dopingujących młodych adeptów futbolu. Nie zabrakło meczów rozgrywanych w akompaniamencie kibicowskiego bębna i piłkarskich przyśpiewek. Pierwszego dnia wyłoniono najlepsze drużyny fazy grupowej. Do par półfinałowych dostały się: w roczniku 2007 - Wisła Płock vs FCBEscola Varsovia ll i Ursus Warszawa vs FCBEscola Varsovia l, w roczniku 2008 - FCBEscola Varsovia l vs KS FFA Warszawa i Banik Ostrawa vs Lotos Baltica oraz w roczniku 2009 - Korona Kielce vs FK Salcia i Dolcan Ząbki vs FCBEscola Varsovia.

W sobotnie popołudnie zawodnicy biorący udział w Escola Varsovia CUP odpoczęli zwiedzając stolicę. Zobaczyli Nowe i Stare Miasto, Stadion Narodowy oraz inne atrakcje Warszawy i okolic. Wieczorem akademia Barcelony podzieliła się z trenerami wiedzą o szkoleniu dzieci i młodzieży.

W niedzielę boiska FCBEscola Varsovia znów wypełniły się młodymi piłkarzami. Nadszedł czas decydujących rozstrzygnięć. Najbardziej emocjonującym pojedynkiem półfinałowym okazał się być ten pomiędzy Koroną Kielcę i FK Šalčia. Po bezbramkowym remisie i ogromnych emocjach w serii rzutów karnych lepsi okazali się piłkarze z Litwy. Finały składały się z par: Wisła Płock vs FCBEscola Varsovia l (2007), FCBEscola Varsovia l vs Lotos Baltica (2008) i FCBEscola Varsovia vs FK Šalčia (2009). We wszystkich kategoriach najlepsi okazali się być zawodnicy ze szkółki Barcelony. Zacięty był zwłaszcza finał w kategorii 2008. Przez większość meczu na tablicy wyników widniał remis 1:1, ale w drugiej połowie szalę zwycięstwa przechylili na swoją korzyść gospodarze (3:1). Oto wszystkie finałowe rezultaty:

2007: Wisła Płock - FCBEscola Varsovia l 0:7

2008: FCBEscola Varsovia - Lotos Baltica 3:1

2009: FK Šalčia - FCBEscola Varsovia 0:8

Po turnieju wyłoniono najlepszego gracza i bramkarza każdej kategorii oraz nagrodzono najlepszych strzelców. Oto szczęśliwcy, którzy turniej Escola Varsovia CUP zapamiętają na długo:

Najlepszy strzelec: 2007: Paweł Czułowski (FCBEscola l, 9 goli), 2008: Julian Zmorzyński (Varsovia, 16 goli), 2009: Vincent Ziętek (FCBEscola l, 9 goli)

Najlepszy zawodnik: 2007: Michał Reterski (FCBEscola l), 2008: Olivier Chałat (FCBEscola l), 2009: Hoang Nguyen (FCBEscola l)

Najlepszy bramkarz: 2007: Oskar Klat (Wisła Płock), 2008: Jan Vidlář (Banik Ostrawa), 2009: Valentin Steur (FK Šalčia)

Klasyfikacja końcowa (2007):

1. FCBEscola Varsovia I
2. SSM Wisła Płock
3. Ursus Warszawa
4. FCBEscola Varsovia II
5. FC Kovel Volyn
6. UKS Białe Orły Warszawa
7. Dolcan Ząbki
8. KS FFA Warszawa

Klasyfikacja końcowa (2008):

1. FCBEscola Varsovia I
2. Lotos Baltica
3. Bani Ostrawa
4. KS FFA Warszawa
5. UKS Varsovia
6. FCBEscola Varsovia II
7. Polonia Warszawa

8. UKS Białe Orły Warszawa

Klasyfikacja końcowa (2009):

1. FCBEscola Varsovia
2. FK Šalčia
3. Korona Kielce
4. Dolcan Ząbki
5. SS Champion Kyiv
6. KS Drukarz Warszawa
7. UKS Białe Orły Warszawa
8. KS FFA Warszawa

_____________________

Turniej Escola Varsovia CUP odbył się przy wsparciu Biura Sportu i Rekreacji Urzędu m.st. Warszawy oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki.

By obejrzeć galerię zdjęć z turnieju kliknij TUTAJ.

Patronat

          

 

   


Partnerzy