Zarząd Barca Academy Warszawa

Wiesław Wilczyński - Honorowy Prezes, Właściciel szkoły

Jonatan Angulo - Dyrektor Techniczny z FC Barcelona

Nagroda dla Wiesława Wilczyńskiego

Miło nam poinformować, że starania Wiesława Wilczyńskiego - byłego dyrektora Biura Sportu i Rekreacji m.st. Warszawy, Pełnomocnika Prezydenta m.st. Warszawy do spraw organizacji EURO 2012, inicjatora powstania FCB Escola Varsovia - zostały dostrzeżone i że został on wyróżniony prestiżową nagrodą "Konfederatka - Przyjaciel Pracodawcy 2011".

Nagroda została przyznana przez stowarzyszenie Pracodawców Rzeczpospolitej osobom spoza środowiska przedsiębiorców, którzy wnoszą szczególny wkład w budowę prestiżu i pozycji pracodawców oraz przyczyniają się do integracji i rozwoju środowiska.

W kategorii Samorządy Terytorialne nagrodę odebrał Wiesław Wilczyński za "nadanie nowych impulsów rozwojowi masowego sportu, a zwłaszcza utworzenie w stolicy piłkarskiej szkółki FC Barcelona. Za upór i skuteczność w realizacji programu rewitalizacji warszawskich klubów sportowych."

Panu Wiesławowi składamy serdeczne gratulacje!

Nasi Goście

Xevi Marcé

Xevi MarcéUrodzony 12 stycznia 1974 r. w Camprodón (Girona).

Związany z piłkarskim szkoleniem młodzieży przez całe życie, będąc w różnych klubach i organizacjach na całym świecie.

Jego praca szkoleniowa sięga czasów Clairefontaine (Francja), szkoły Ajaxu Amsterdam (Holandia) poprzez różne modele szkolenia, które ewoluowały aż do utworzenia FCBEscola (Szkoły Piłki Nożnej Futbol Club Barcelona) w 2003 r., dając nowy impuls do wszechstronnego wyszkolenia, gdzie dzieci mogły pracować stopniowo w ciągu 6 lat z uwzględnieniem aspektów technicznych, fizycznych, taktycznych i psychologicznych.

Pracował z kilkoma najlepszymi trenerami w futbolu szkolenia młodzieżowego na arenie międzynarodowej (Albert Benaiges Francisco Filo, Josep Colomer, Jordi Rovira, itp.).

Kariera

• Studia ekonomiczne.
  • Master Marketingu Strategicznego w zakresie zarządzania podmiotami sportowymi.
  • Specjalista w dziedzinie poprawy specjalistycznych wyników wysiłkowych.
  • Twórca Szkoły Nauczania Piłki Nożnej FC Barcelona w 2004 roku.
  • Wieloletni wykładowca w Szkole Trenerów.
  • Master w kierowaniu zespołami.
  • Coaching sportowy.
  • Autor książki "Tato, strzelaj gola".
  • Wcześniej był dyrektorem technicznym Szkoły FC Barcelona.
  • Obecnie jest Dyrektorem Szkoły FC Barcelona (FCB Escola) i odpowiedzialnym za prowadzenie projektu ekspansji międzynarodowej.

Julio Alberto Moreno

Julio Alberto stoi  trzeci od prawej. W drużynie tej jest też Diego Maradona i Bernd Schuster.Urodzony 7 października 1958 r.

Zawodnik FC Barcelona w latach 1982-1991 (lewy obrońca).
Wcześniej zawodnik Atletico Madryt ( 1977-82 )

Wyróżniał się bardzo silnym uderzeniem z dystansu, dyscypliną w grze i wybieganiem. Dominował swymi rajdami na lewej stronie boiska. Przeszedł do historii klubu dzięki wyjątkowej bramce jaką strzelił na Camp Nou z 35 metrów Juventusowi Turyn w ćwierćfinale Pucharu Europy w marcu 1986 r. Barcelona wygrywając 1:0 awansowała do półfinału a potem zagrała w finale w Sewilli ze Steuą.

W latach 1982-1984 występował na Camp Nou razem z Diego Maradoną.

Tytuły zdobyte z FC Barcelona

• Mistrz Hiszpanii - 1985, 1991
  • Puchar Króla - 1983, 1988, 1990
  • Superpuchar Hiszpanii - 1984
  • Puchar Ligi Hiszpańskiej - 1982, 1986
  • Puchar Zdobywców Pucharów - 1989

Kariera reprezentacyjna

• 34-krotny reprezentant Hiszpanii - brał udział w MŚ 1986 w Meksyku i w ME we Francji w 1984.
  • Wystąpił w finale przeciw Francji.
  • Grał w reprezentacji Hiszpanii w latach 1984-1988.