Dzień Otwarty FC Barcelona Escola Varsovia.

Turnieje dla rodziców i FFS FCBEV.

500 kandydatów do FCBEscola Varsovia.

W minioną niedzielę, na obiektach Centrum Piłkarskiego FCB Escola Varsovia odbył się Dzień Otwarty połączony z naborami do szkoły piłkarskiej FC Barcelona Escola Varsovia na rok szkolny 2015/2016. Do rekrutacji przystąpiło ponad 500 kandydatów z roczników 2009 - 2004.

W ramach Dnia Otwartego odbyło się kilka wydarzeń:

• Piknik FCB Escola Varsovia,
  • II Turniej Rodziców,
  • konkursy sprawnościowe dla dzieci,
  • nabory do szkoły piłkarskiej FCB EV,
  • II Turniej Football First School.

Turniej Rodziców stał na naprawdę wysokim poziomie. Rodzice pokazali pełne zaangażowanie, świetne zagrania i wiele ciekawych akcji. Zwycięzcą ich rywalizacji okazała się drużyna z Pragi, drugie miejsce zajął zespół z Ursynowa, trzecie reprezentacja Bemowa, a na czwartym uplasował się Tarchomin.

Testy kwalifikacyjne do szkoły FCBEV dla zarejestrowanych wcześniej poprzez stronę klubu zaproszonych dzieci prowadziło ponad 20 trenerów. Sprawdzian umiejętności był podzielony na cześć indywidualną, gdzie każdy mógł zaprezentować swoje umiejętności techniczne takie jak: prowadzenie piłki, drybling i strzały na bramkę, oraz zajęcia wspólne - zespołowe. Mecz na zakończenie bloku kwalifikującego stanowił sprawdzian ważnych aspektów gry dając obraz umiejętności młodych piłkarzy.

Uczestnicy oraz ich rodziny tworzyli wspaniałą atmosferę. Organizacja i przebieg testów rekrutacyjnych odbywających się równolegle kilku grup z podziałem na roczniki wymagało dużego profesjonalizmu trenerów oraz organizacji ze strony klubu FCBEscola Varsovia. Przyszli zawodnicy czuli się uhonorowani wkraczając na boisko przy dźwiękach hymnu FC Barcelony.

Rodzice mogli dopingować poczynania piłkarskie na boisku lub z towarzyszącym rodzeństwem skorzystać z innej formy rekreacji; konkursów, dmuchanej zjeżdżalni, malowania twarzy czy kącika plastycznego.

Dla najmłodszych zawodników zorganizowany został II Turniej Football First School. W rozgrywkach wzięło udział ponad 100 dzieci w wieku 3-7 lat, a każdy z uczestników otrzymał drobny upominek.

Szczególne wyrazy podziękowania należą się partnerom Dnia Otwartego FCB EV - firmom: Grodno, BEKO oraz Astra Polska, którzy ufundowali atrakcje oraz nagrody dla wszystkich dzieci.

Wysoki poziom przygotowania sportowego przyszłych piłkarzy klubu FCB, wspaniała słoneczna pogoda, przyjazna atmosfera oraz ciekawy i profesjonalny poziom przeprowadzonych testów - wszystko to składa się na wielki sukces kolejnego Dnia Otwartego w Centrum Piłkarskim FCB Escola Varsovia.