Wychowanek FCB Escola Varsovia na testach w Udinese i Atalanta

Marcin Bułka, 15-letni bramkarz FCB Escola Varsovia, został zaproszony na testy do dwóch włoskich klubów Seria A - Udinese i Atalanta. To duże wyróżnienie zarówno dla piłkarza, jak i warszawskiej szkoły.

Zawodnik jest wychowankiem FCB Escola Varsovia. Trenerami Marcina są profesjonaliści, Marek Chański - trener bramkarzy, oraz Marek Gołębiewski - trener zespołu w kategorii U-16. Bułka urodził się 4 października 1999 roku, ma 198 cm wzrostu, obecnie jest kapitanem zespołu. Wyróżnia się bardzo dobrą koordynacją i znakomitym refleksem, dobrze gra w polu karnym. Jest członkiem kadry Mazowsza. Marcinem interesuje się wielu agentów piłkarskich z zagranicznych klubów.

- Edukujemy blisko 900 zawodników, którymi obecnie zajmuje się 46 trenerów, w tym fizjoterapeuci, psychologowie sportu, specjaliści przygotowania fizycznego. W ciągu zaledwie 3,5 roku działalności szkoły udało nam się odkryć wiele piłkarskich talentów, którymi interesują się poważne zagraniczne kluby z tzw. wyższej półki. To oznacza, że wykonaliśmy ogrom pracy, która teraz przynosi odpowiednie efekty, mówi Wiesław Wilczyński, założyciel szkoły.

Zawodnicy FCB Escola Varsovia w ostatnich latach odnieśli wiele sukcesów sportowych, pokonując we współzawodnictwie takie kluby jak Manchester Utd., Benfica Lizbona, FC Porto, FCB Escola Brazylia. W międzynarodowym turnieju FCB ESCOLA, FCB Escola Varsovia zajęła drugie miejsce.

Patronat

          

 

   


Partnerzy