Międzynarodowy sukces młodych piłkarzy FCB Escola Varsovia!

Zawodnicy FCB Escola Varsovia z rocznika 2007 potwierdzili swoją klasę, zajmując drugie miejsce w międzynarodowym turnieju FCB ESCOLA, przeznaczonym dla adeptów szkółek słynnego katalońskiego klubu z całego świata. W emocjonującym finale, rozstrzygniętym dopiero w rzutach karnych, polska drużyna uległa faworytom turnieju drużynie FCBEscola Blaugrana. Z trybun poczynania młodych piłkarskich talentów obserwował pomocnik FC Barcelony Xavi Hernandez.

Przeznaczony dla szkół piłkarskich FC Barcelona z całego świata turniej FCB ESCOLA, odbył się już po raz czwarty. Rozgrywki pozwalają młodym międzynarodowym talentom na sprawdzenie swoich postępów i umiejętności, a także zdobycie cennego doświadczenia. W tegorocznej edycji turnieju wzięły udział 92 drużyny, a najlepsza z nich okazała się FCBEscola Blaugrana, która od początku była uznawana za faworyta. Na uwagę zasługuje jednak wielki sukces piłkarzy FCB Escola Varsovia, którzy zajęli drugie miejsce w turnieju.

- To wspaniałe widzieć dzieci czerpiące radość z udziału w turnieju. Z wielką przyjemnością oglądałem młodych zawodników w akcji - powiedział Xavi Hernandez, pomocnik i kapitan FC Barcelona.

Polski zespół musiał rywalizować w niezwykle silnej grupie z drużynami FCBE Rio De Janeiro, FCBESCOLA Verd oraz FCBET Catalunya Blau. Dobra postawa pozwoliła mu jednak na zdobycie 4 punktów, które zagwarantowały awans do ćwierćfinału. W tej fazie rozgrywek FCB Escola Varsovia pokonała drużynę FCBE USA Blue aż 4:0. W półfinale warszawska szkółka słynnego katalońskiego klubu dwoma bramkami pokonała FCBESCOLA Senyera zapewniając sobie tym samym udział w meczu finałowym, który pierwszy raz w historii turnieju FCB ESCOLA odbył się na boisku Miniestadi. FCB Escola Varsovia pogromcę znalazła dopiero w finale, gdzie po niezwykle wyrównanym meczu, zakończonym w regulaminowym czasie gry wynikiem 2-2, uległa w rzutach karnych szkółce FCBEscola Blaugrana w obecności 3 tysięcy widzów.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z postawy naszych chłopaków. Cieszymy się, że odnaleźli się w międzynarodowym towarzystwie i poradzili z presją towarzyszącą tak dużemu wydarzeniu. Drugie miejsce w turnieju potwierdza słuszność prowadzonych przez nas zajęć i pokazuje jak duży potencjał drzemie w młodych piłkarzach znad Wisły - mówi Pau López Mesquida, Dyrektor Sportowy FCB Escola Varsovia.

Młodzi piłkarze z rocznika 2007 nie byli jedyną drużyną, która w ostatnim czasie reprezentowała barwy Escola Varsovia na arenie międzynarodowej. Nieco starsi zawodnicy z rocznika 2001 wzięli udział w turnieju Mediterranean International CUP, który odbywa się co roku w okresie Świąt Wielkanocnych i jest nazywany małymi Mistrzostwami Świata, ze względu na udział tak znanych firm jak FC Barcelona, Manchester United czy Real Madryt. Turniej rozpoczął się wyśmienicie dla młodych piłkarzy z Polski, którzy wygrali wszystkie trzy mecze grupowe. Niestety już w 1/16 finału musieli uznać wyższość drużyny Alboraya, będącej bezpośrednim zapleczem Valencii CF, które co roku dostarcza zawodników do najlepszych klubów w Hiszpanii.

Patronat

          

 

   


Partnerzy