Wizyta delegacji litewskiej w FCBEV

W dniu 06 maja 2013 roku Zarząd FCB Esola Varsovia gościł w Warszawie delegację z Litwy, w osobach Czesława Okińczyca - Doradcy Premiera Republiki Litewskiej, byłego Posła, wielokrotnie odznaczanego orderami za zasługi dla Polski, Litwy i narodu polskiego przez Prezydentów RP, Rolandasa Skaisgirisa - Prezesa Litewskiej Ligi Zawodowej Piłki Nożnej oraz Justinasa Garliauskasa dyrektora Pradas Media.

Na początku wizyty nasi goście obserwowali trening piłkarski w Centrum Praga, podczas którego omówiona została organizacja szkolenia w oficjalnych akademiach FC Barcelony na świecie. Miłą niespodzianką był fakt, iż w zajęciach treningowych uczestniczyli również wychowankowie FCBEV z Litwy, dzięki czemu nasi goście mogli bezpośrednio porozmawiać z nimi o ich doświadczeniach w Polsce oraz wymienić poglądy z rodzicami, którzy specjalnie się przeprowadzili do naszego kraju.

Następnie wszyscy udali się do sali konferencyjnej, w której odbyły się prezentacje multimedialne Pana Wiesława Wilczyńskiego ? Prezesa FCBEV oraz Witolda Millera ? Dyrektora FCBEV. Przedstawione zostały: podstawy prawne Spółki prowadzącej szkołę FCB, struktura organizacyjna oraz system szkolenia w akademii, działalność marketingowa oraz PR. Zaprezentowane zostały również najnowocześniejsze multimedialne narzędzia piłkarskie służące systemowemu rozwojowi piłki nożnej zawodowej oraz powszechnej, które zostały już zastosowane w wielu federacjach piłkarskich na świecie.

Na zakończenie wizyty zaprosiliśmy naszych gości na wspólny lunch, podczas którego odpowiadaliśmy na liczne pytania, oraz wymieniliśmy dotychczasowe doświadczenia związane z piłką nożną na Litwie i realizacją systemu szkolenia dzieci. Obie strony zadeklarowały chęć współpracy dotyczącą realizacji wspólnych projektów sportowych, wymiany doświadczeń w przyszłości oraz dążenia do rozwoju harmonijnego szkolenia dzieci i młodzieży wg najlepszych wzorców.

Serdecznie dziękujemy Panu posłowi Czesławowi Okińczycowi oraz przedstawicielom Ekstraklasy litewskiej za spotkanie z naszymi uczniami oraz Zarządem Szkoły FCBEV.


Patronat

          

 

   


Partnerzy