FCBEscola Varsovia - Archiwum wiadomości

Zaczęliśmy wszyscy razem

Po raz pierwszy spotkaliśmy się wszyscy razem, przy ul. Kawęczyńskiej na warszawskiej Pradze. Przewidywaliśmy, że przyjdzie około tysiąca osób. Było nas prawie 1,5 tysiąca. Sala pękała w szwach. Z przyjętymi do szkoły 620 dziećmi przyszli rodzice, a nawet rodzeństwo i dziadkowie.

Podczas pierwszego oficjalnego spotkania dzieci, rodziców i kierownictwa FCB Escola Varsovia, inicjator szkoły - Wiesław Wilczyński, Dyrektor Biura Sportu i Rekreacji Miasta Stołecznego Warszawy, zaprezentował szczegóły i genezę projektu. Dzięki wsparciu władz miasta, zostało wybudowanych w stolicy ponad sto boisk. Dzieci w naszym mieście chcą uczyć się gry w piłkę nożną. FC Barcelona odpowiedziała na nasze prośby i wybrała Polskę jako jedyny do tej pory kraj w Europie. Determinacja rodziców jaką widać od początku tego projektu daje podstawy by z podobnym zaangażowaniem i pasją go realizować. Dyrektor podkreślił, że w niedługim czasie powstanie w ramach szkoły Stowarzyszenie Rodziców, które będzie wspierać ten projekt. Przestawił także koordynatorów Centrów Szkoleniowych: Ernesta Wasia, Piotra Zasadę, Sebastiana Szymańskiego i Marka Krzywickiego oraz trenerów z którymi dzieci będą na co dzień trenować.

Carlos Alos - dyrektor techniczny przedstawił w swej prezentacji filozofię szkoły oraz metody treningowe jakie będą stosowane podczas zajęć i meczów. Powiedział m.in., że dziecko powinno uczyć się takich elementów gry, których jest się w stanie nauczyć w swoim wieku i że ma odczuwać radość z gry i z tego, że jest w FCB Escola Varsovia. Na zakończenie jego prezentacji pojawiły się pozdrowienia dla polskich dzieci od dzieci ze szkół FC Barcelona na świecie.

Witold Miller - zaprezentował szczegóły organizacyjne przedsięwzięcia i podkreślił, że działania logistyczne będą skuteczniej realizowane jeśli będzie pełne zrozumienie i wola wsparcia ze strony rodziców.

Zbigniew Kumidor powiedział,, że obok tłumaczeń będzie odpowiedzialny za projekty społeczne, których myślą przewodnią jest UNICEF. FC Barcelona chce wspierać w naszym kraju tych, którzy potrzebują pomocy i wsparcia.

Na zakończenie spotkania dzieci i rodzice odebrali oficjalne stroje z logo FCB Escola Varsovia.

FCB Escola Varsovia i AWF Warszawa partnerami

W sali Senatu Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie w obecności rektorów stołecznych uczelni przedstawiciele FCB Escola Varsovia i AWF Warszawa podpisali w środę 9 listopada list intencyjny o współpracy przy szkoleniu trenerów.

W imieniu AWF umowę podpisała pani rektor prof. dr hab. Alicja Przyłuska-Fiszer, a w imieniu FCB Escola Varsovia Carlos Alos, dyrektor techniczny i Witold Miller, dyrektor zarządzający. W uroczystości udział też wziął dyrektor Stołecznego Biura Sportu i Rekreacji Wiesław Wilczyński.

W ramach umowy studenci specjalności "piłka nożna" warszawskiej uczelni będą mieli okazję odbyć praktyki właśnie w FCB Escola Varsovia. Pod okiem fachowców poznają zasady piłkarskiego szkolenia dzieci oraz filozofii jednej z najlepszych akademii piłkarskich na świecie. Zgodnie z maksymą, że Barcelona, to więcej niż klub.

Najlepsi studenci w przyszłości będą mogli liczyć na stałe zatrudnienie przez FCB Escola Varsovia. Umowa o współpracy jest bezterminowa.

Zebranie organizacyjne FCB Escola Varsovia

Zapraszamy rodziców wraz z zawodnikami na spotkanie organizacyjne FCB Escola Varsovia.

Spotykamy się 11 listopada 2011 r. o godz. 9.00 w auli Wyższej Szkoły Menedżerskiej,
przy ul. Kawęczyńskiej 36 w Warszawie. Spotkanie będzie trwało do godz. 11.00.

W spotkaniu wezmą udział zaproszeni goście z Barcelony, władze m.st. Warszawy oraz goście specjalni.

Po spotkaniu, trenerzy rozdadzą sprzęt sportowy swoim zawodnikom. Niezbędnym warunkiem do jego odbioru będzie uregulowanie opłat za zajęcia sportowe oraz komplety piłkarskie. Wpłat prosimy dokonywać na numer konta swojego Centrum Szkoleniowego (szczegóły w zakładce OPŁATY). Od 14 listopada trenujemy w oficjalnych strojach szkoły.

Informacje dotyczące kwalifikacji

Szanowni Państwo,

Jest nam niezmiernie miło, że nasza oferta szkoleniowa spotkała się z tak dużym odzewem.

Chcemy podziękować Państwu, jako opiekunom dzieci za ogromne zaangażowanie, które włożyli Państwo, aby pozwolić przetestować swoje dzieci w FCB Escola Varsovia oraz wszystkim biorącym udział w testach dzieciom za ogromną ambicję oraz chęć zaprezentowania się z jak najlepszej strony podczas testów sprawdzających.

Po przeprowadzonych kwalifikacjach zostaliśmy postawieni przed bardzo trudnym zadaniem - wyboru 1000 zawodników z blisko 3000 zgłoszeń.

Poziom zapisanych chłopców był bardzo wysoki i wyrównany. O kwalifikacji często decydowało kilka punktów - często musieliśmy podejmować trudne decyzje. Musimy teraz uprzedzić Państwa pytania dotyczące wyboru Centrum Szkoleniowego - w około 10 procentach zgłoszeń musieliśmy zmienić przydział zawodników do innego Centrum. Taki przydział jest w tej chwili obowiązujący i nie mamy możliwości jego zmiany.

Od dzisiaj (26.10.2011 r.) do końca miesiąca będziemy informować Państwa drogą elektroniczną o wynikach selekcji. W pierwszej kolejności poinformowane zostaną osoby, które się zakwalifikowały. W e-mailu znajdzie się instrukcja dotycząca dalszego postępowania. Prosimy sprawdzić ustawienia swojego programu pocztowego - zdarzały się przypadki, że nasza poczta została potraktowana jako spam.

Do 30.10.2011 r. zostanie opublikowany na naszej stronie tymczasowy harmonogram zajęć treningowych na pierwsze dwa tygodnie listopada.

Zwracamy Państwa uwagę, na opublikowane na naszej stronie regulaminy, w chwili przystąpienia do FCB Escola będą musieli Państwo się z nimi zapoznać i zaakceptować zawarte w nich postanowienia.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim Państwu i chłopcom za okazaną nam chęć udziału w projekcie FCB Escola Varsovia.

Konkurs na trenera FCBEscola Varsovia rozstrzygnięty!

Po wielu spotkaniach z kandydatami i dogłębnych analizach przedstawionych nam materiałów uzupełniliśmy kadrę trenerską FCBEscola Varsovia. Dzięki formule konkursu pozyskaliśmy najwyższej klasy kadrę szkoleniową. Nasi trenerzy dysponują wymaganymi certyfikatami UEFA i PZPN oraz posiadają wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi. Liczymy, że dzięki temu rozwiązaniu zachowamy poziom szkolenia na najwyższym europejskim poziomie. Serdecznie dziękujemy trenerom składającym aplikacje za profesjonalne podejście do pracy w FCBEscola.

Od początku tego tygodnia rozpoczęliśmy szkolenia kadry trenerskej. Carlos Alos - Dyrektor Techniczny FCBEscola Varsovia - przekazuje trenerom zasady katalońskiej myśli szkoleniowej oraz przedstawia metodologię szkolenia pracy z dziećmi. Zostały już opracowane programy szkoleniowe dla każdego z roczników. Wkrótce pod kierunkiem trenerów-koordynatorów rozpoczną się testy kwalifikujące dzieci do gry w naszym Klubie. O szczegółach będziemy informować Państwa na bieżąco na naszej stronie internetowej. Dodatkowo, rodzice zapisanych dzieci otrzymają zaproszenie na testy drogą mailową.

Znana już jest cena zajęć

Zapraszamy do zakładki Informacje, gdzie zostały podane najświeższe informacje dotyczące filozofii szkolenia, naboru oraz ceny za zajęcia.

Informacje dotyczące rejestracji

Pragniemy podziękować za zainteresowanie naszą ofertą. Rekrutacja nie została jeszcze zakończona.

Problemy z rejestracją mogą występować z powodu dużego zainteresowania naszą ofertą.

Podczas rejestracji proszę sprawdzić, czy wszystkie wymagane pola (z gwiazdką) są prawidłowo wypełnione. Następnie w celu weryfikacji należy podać wynik działania (np. wyświetla się działanie 45-6, to w okienku wpisujemy 39) i wcisnąć wyślij.

Jeżeli nadal będą występować problemy z formularzem zgłoszeniowym proszę wysłać wymagane dane, czyli datę urodzenia dziecka, adres zamieszkania, wybraną lokalizację, dane kontaktowe do rodzica/opiekuna, tzn. nr telefonu i adres e-mail) na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ,

koniecznie z poniższą informacją:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie i udostępnianie podmiotom zewnętrznym danych osobowych zawartych w formularzu rekrutacyjnym (zgodnie z ustawą z dn. 29.08.1997r o ochronie danych osobowych - Dz.U. nr 133 poz. 883) przez FCB Escola Varsovia dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji. Jestem świadomy, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, a ponad to, że zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3, każdemu użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

Patronat

          

 

   


Partnerzy