FCB Escola Varsovia i AWF Warszawa partnerami

W sali Senatu Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie w obecności rektorów stołecznych uczelni przedstawiciele FCB Escola Varsovia i AWF Warszawa podpisali w środę 9 listopada list intencyjny o współpracy przy szkoleniu trenerów.

W imieniu AWF umowę podpisała pani rektor prof. dr hab. Alicja Przyłuska-Fiszer, a w imieniu FCB Escola Varsovia Carlos Alos, dyrektor techniczny i Witold Miller, dyrektor zarządzający. W uroczystości udział też wziął dyrektor Stołecznego Biura Sportu i Rekreacji Wiesław Wilczyński.

W ramach umowy studenci specjalności "piłka nożna" warszawskiej uczelni będą mieli okazję odbyć praktyki właśnie w FCB Escola Varsovia. Pod okiem fachowców poznają zasady piłkarskiego szkolenia dzieci oraz filozofii jednej z najlepszych akademii piłkarskich na świecie. Zgodnie z maksymą, że Barcelona, to więcej niż klub.

Najlepsi studenci w przyszłości będą mogli liczyć na stałe zatrudnienie przez FCB Escola Varsovia. Umowa o współpracy jest bezterminowa.