Za nami zimowe festiwale Barca Academy

Za nami festiwale Barca Academy Warszawa rozgrywane na obiektach naszej akademii. Okres zimowy, w którym kluby nie rozgrywają spotkań ligowych, skłonił nas ku temu, by spędzić ten czas na regularnej rywalizacji międzyklubowej, podczas której unikaliśmy prowadzenia klasyfikacji czy tabel. W zimowych festiwalach Barca Academy wzięły udział zespoły z całej Polski.

W niedzielnych festiwalach wzięło udział kilkadziesiąt polskich klubów, w tym kilkuset zawodników z roczników 2011 - 2015. Mecze miały miejsce w hali pneumatycznej przy ul. Fleminga 2 oraz Ostródzkiej 175. Dzięki BARÇA Festivals zawodnicy o różnym stopniu umiejętności piłkarskich mieli okazję rywalizować z rówieśnikami z innych województw, m.in. łódzkiego, lubelskiego, kujawsko-pomorskiego, podlaskiego, świętokrzyskiego czy podkarpackiego. Projekt współfinansowało Miasto Stołeczne Warszawa.

W Warszawie gościliśmy takie kluby, jak Lech Poznań Football Academy, AP Jagiellonia Białystok, AP Reissa, Wisła Płock, SMS Łódź, APN Ostrołęka, PSV Łódź czy nawet oddalona o ponad 300 kilometrów od stolicy akademia Nowa Dęba z Podkarpacia.

Bez wynikowa rywalizacja wpisała się idealnie w preferencje szkoleniowców, którzy bardzo często podkreślali, że dzięki temu udział w wydarzeniu niesie za sobą dużą wartość szkoleniową. Chwalono także wysoką intensywność oraz długi czas meczów. Poprzez taką formę rywalizacji zawodnicy mogli podnosić swoje zdolności zarówno piłkarskie, jak i motoryczne.

Wszystkim klubom bardzo dziękujemy za wspólną rywalizację!