Escola Varsovia CUP za nami

Dwustu zawodników, 16 drużyn, setki kibiców z całej Europy. W Warszawie zakończył się wspierany przez Miasto Stołeczne Warszawa czy Ministerstwo Sportu i Turystyki międzynarodowy Escola Varsovia CUP 2019. W turnieju rywalizowały europejskie zespoły w kategoriach U-11 i U-10, takie jak Everton, AS Roma czy Olympiakos Pireus.

Tegoroczna edycja Escola Varsovia CUP przyciągnęła w weekend 25-26.05. na warszawski Tarchomin topowe akademie. W pierwszy dzień najlepsze w rozgrywkach grupowych okazały się w kategorii U-10 zespół organizatora Barça Academy Warszawa i AS Roma (grupa A) oraz Everton i Champion Warszawa, który niespodziewanie wyprzedził angielskie Stoke City (grupa B). Wśród chłopców o rok starszych z awansu do fazy pucharowej cieszyła się zaś Legia Warszawa i litewska FK Ketera (grupa A) oraz Olympiakos Pireus i Zagłębie Sosnowiec (grupa B).

Drugi dzień przyniósł najważniejsze rozstrzygnięcia. W U-10 bezsprzecznie najlepszy okazał się Everton, który pokonał w finale Barça Academy Warszawa 5:1. Polacy i tak zaliczą jednak turniej do udanych, bo nie tylko zajęli 2. miejsce, ale we wcześniej fazie po kapitalnym meczu ograli Romę (5:3).

W U-11 z kolei doszło do niemałej niespodzianki. W finałowym spotkaniu mierzyły się ze sobą Olympiakos Pireus i Zagłębie Sosnowiec. Pomimo optycznej przewagi Greków, to drużyna z południa Polski wygrała 3:1 i wzniosła turniejowe trofeum.

Oprócz emocji sportowych europejskim drużynom goszczącym w stolicy zapewniono również atrakcje turystyczne. Tych w Warszawie nie brakuje, dlatego zawodnicy i trenerzy czas wolny spędzali przechadzając się m.in. ulicami Starego Miasta czy zwiedzając Stadion Narodowy.

Oto końcowa klasyfikacja turnieju Escola Varsovia CUP 2019:

 • Kategoria U-10:
 1. Everton FC
 2. Barça Academy Warszawa
 3. AS Roma
 4. Champion Warszawa
 5. Stoke City
 6. Barça Academy Warszawa ll
 7. UKS Białe Orły Warszawa
 8. Zagłębie Sosnowiec
 • Kategoria U-11:
 1. Zagłębie Sosnowiec
 2. Olympiakos Pireus
 3. Legia Warszawa
 4. FK Ketera
 5. Barça Academy Warszawa
 6. Widzew Łódź
 7. UKS Białe Orły Warszawa
 8. Barça Academy Warszawa ll

W turnieju nagrodzeni zostali:

- najlepszy bramkarz U-11 i U-10: Artur Flak (Zagłębie Sosnowiec) i Eryk Mandes (UKS Białe Orły)

- najlepszy strzelec U-11 i U-10: Piotr Bzducha (Legia Warszawa) i Freddy Showcross (Stoke City)

- najlepszy zawodnik U-11 i U-10: Vasilis Kotsalos (Olympiakos) i Shea Pita (Everton)

Turniej wsparty został przez Miasto Stołeczne Warszawa, Ministerstwo Sportu i Turystyki i firmę SHARP Electronics.

Patronat

          

 

   


Partnerzy