Piąte urodziny FCBEscola Varsovia za nami!

W minioną sobotę wspólnie świętowaliśmy piąte urodziny, pierwszej w Europie poza Hiszpanią, szkoły FC Barcelony - FCBEscola Varsovia. We wrześniu 2011 roku na boisko wybiegli pierwsi adepci piłki nożnej, chcący rozwijać swoje umiejętności na podstawie metod szkoleniowych Dumy Katalonii. Od tamtego czasu wiele rzeczy uległo zmianie, m.in. otworzyliśmy własne Centrum Piłkarskie a nasz pierwszy wychowanek ruszył w wielki piłkarski świat.

FCBEscola Varsovia to nie tylko treningi piłkarskie, ale również filozofia wychowania młodych zawodników. Bardzo ważnym elementem jest nauka rywalizacji w duchu fair play i szacunku do przeciwnika, czego uczymy naszych zawodników już od najmłodszych lat. Przez naszą szkołę przewinęło się prawie 10 000 młodych zawodników i zawodniczek.

W ciągu ostatnich pięciu lat zaszło wiele zmian w naszej szkole:

 • szkolimy w 5 Centrach FCBEscola Varsovia na terenie Warszawy (dzieci w wieku 6-12 lat),
 • stworzyliśmy największe centrum piłkarskie w Warszawie, gdzie do dyspozycji naszych zawodników są: 4 oświetlone boiska, budynek socjalny, klubowa kawiarenka oraz hala pneumatyczna w okresie zimowym,
 • stworzyliśmy własne zaplecze medyczno-fizjoterapeutyczne,
 • uruchomiliśmy projekt Football First School dla dzieci w wieku 3-7 lat,
 • w naszych projektach trenuje aktualnie ponad 1200 zawodników,
 • zatrudniamy obecnie ponad 60 trenerów w tym m.in. trenerów przygotowania fizycznego, mentalnego, bramkarzy oraz 3 fizjoterapeutów,
 • razem z Zespołem Szkół Sportowych nr 50 stworzyliśmy klasy piłkarskie w gimnazjum oraz liceum,
 • powołaliśmy zespół seniorów.

Ostatnie 5 lat to nie tylko sukcesy organizacyjne ale również sportowe:

 • cztery najstarsze zespoły juniorskie grają w najwyższej klasie rozgrywkowej - Ekstraliga MZPN,
 • zwycięstwa w Warszawskiej lidze MZPN-u w kategoriach wiekowych U-9, U-10, U-11 i U-12,
 • 10 naszych zawodników zostało powołanych do Kadry Narodowej w różnych kategoriach wiekowych,
 • nasz pierwszy wychowanek, bramkarz Marcin Bułka, ruszył w piłkarski świat zamieniając Escola Varsovia na Chelsea Londyn.
 • 5 zawodników zdobyło Mistrzostwo Polski z Reprezentacją Mazowsza,
 • zwycięstwa z czołowymi europejskimi klubami m.in. FC Barcelona, Manchester United, Manchester City, AS Roma, Dynamo Kijów, Sporting Lizbona oraz polskimi: Legia Warszawa, Lech Poznań, Jagiellonia Białystok, Wisła Kraków, Lechia Gdańsk, Pogoń Szczecin.
 • Zwycięstwa w turniejach krajowych i międzynarodowych m.in. Turnieju Sokolika, Turnieju Deyna CUP Junior, Legia CUP,

Z okazji piątych urodzin zorganizowaliśmy Festiwal Sportu. Przed, po i w trakcie rozgrywek pierwszej kolejki Ligii Wewnętrznej FCBEscola Varsovia, nasi zawodnicy mogli skorzystać z:

 • buble football, czyli zabawy w dmuchanych kulach,
 • dmuchanego zamku i basenu z kulkami,
 • dmuchanego dartu,
 • bramki celnościowej,
 • poczęstunku.

Ważnym punktem imprezy było podziękowanie trenerom, którzy pracują w naszej szkole od samego początku jej istnienia: Dawidowi Wiejowskiemu, Marcinowi Łucka oraz Adrianowi Langierowi. Odbyły się także dwie imprezy towarzyszące: mecz trenerów FCBEscoola Varsovia oraz Turniej Rodziców, gdzie bezkonkurencyjni okazali się rodzice z Centrum Tarchomin. W godzinach wieczornych odbyły się zajęcia dla wszystkich chętnych mieszkańców Warszawy.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom, rodzicom, trenerom oraz mieszkańcom Białołęki, że zechcieli wspólnie z nami świętować piąte urodziny naszej szkoły. Wierzymy, że wspólne zaangażowanie osób związanych z naszym klubem pozwoli na dalsze wyznaczanie nowych trendów i standardów w szkoleniu piłkarskim dzieci i młodzieży.

Dziękujemy za pomoc w organizacji imprezy firmie Grodno S.A. oraz Ministerstwu Sportu i Turystyki, które wsparło organizację Festiwalu Sportu swoimi środkami.

Patronat

          

 

   


Partnerzy