FCBEscola Varsovia 2016 - kolejne zwycięstwo na zakończenie turnieju

W ostatnią niedzielę byliśmy świadkami zmagań młodych zawodników z najlepszych akademii piłkarskich w Polsce z roczników 2006 o puchar FCBEscola Varsovia. W turnieju wzięły udział Lech Poznań, FCBEscola Varsovia, Escola Varsovia, AP Lechia Gdańsk, Akademia Piłkarska Reissa, Zagłębie Lubin, Motor Lublin oraz raków Częstochowa.

Faza grupowa była bardzo wyrównana i do ostatniego meczu trwała walka o awans do strefy medalowej. 3. miejsce, pokonując w rzutach karnych drużynę z Lubina, zajęła AP Lechia Gdańsk. W wielkim finale spotkały się drużyny Lecha Poznań oraz Escola Varsovia. W regulaminowym czasie gry nie wyłoniono zwycięzcy. W serii rzutów karnych lepsi okazali się zawodnicy z Warszawy i tym samym zwyciężyli w całym turnieju.

Klasyfikacja końcowa rocznika 2006

1. Escola Varsovia
  2. Lech Poznań
  3. AP Lechia Gdańsk