FCB Escola Varsovia podpisała nowa umowę z FCB

Wysoka ocena 4-letniej działalności szkoły. Szkoła jest  jedną z najlepszych na świecie w sieci organizacyjnej FCB Escola International. W ostatnich dniach przebywał w szkole dyrektor  FCB Escola International Pan Xevi Marce. Przedmiotem wizyty było omówienie 4-letniej działalności szkoły oraz podpisanie nowej umowy. Pan Xevi Marce uczestniczył w bardzo bogatym programie wizyty, odwiedził dzieci trenujące w First School FCBescola Varsovia.

Nasi najmłodsi adepci w wieku 3-6 lat trenowali na boisku przy ulicy Łabiszyńskiej pod okiem naszych trenerów. W trakcie zajęć  była okazja do rozmowy z trenerami oraz z rodzicami dzieci uczestniczących w tym projekcie. Nasz gość spotkał się z dyrektorem Ośrodka Sportu i Rekreacji Targówek Panem  Jackiem Pużukiem.  Kolejny punkt programu , to wizyta w Centrum Piłkarskim FC Barcelona Escola Varsovia  przy ulicy Fleminga 2. Pan Xevi Marce zapoznał się z bazą szkoleniową  szkoły oraz planami inwestycyjnymi na przyszłość. Wieczorem odbyło się spotkanie z kadrą szkoleniową szkoły. W tym spotkaniu wziął udział inny gość z Bacelony Juanjo Rovira organizator największego turnieju piłkarskiego na świecie dla dzieci i młodzieży MIC.  Wielkie wrażenie na naszym gościu zrobili nasi trenerzy, ich zapał i zaangażowanie. W związku z wysoką ocena ich pracy, 6 trenerów w najbliższym czasie jedzie do Barcelony na staż trenerski. Pan Xevi Marce obserwował treningi naszych chłopców, z uznaniem mówił o ich umiejętnościach piłkarskich i dobrym zachowaniu. Najlepsi będą uczestniczyć w testach do La Masii. Mamy nadzieję , że pierwszy Polak w Barcelonie będzie z Warszawy , z Polski. W kolejnym dniu wizyty omawiano dotychczasową  współpracę, szkoła skupia 900 zawodników , którymi opiekuje się 46 trenerów. W minionym 4-leciu nasi chłopcy pokonali swoich kolegów z wielu renomowanych klubów w Europie.   Ocenie podlegała polityka finansowa szkoły, nasz gość podkreślił, że szkoła wywiązała się z wszystkich zobowiązań finansowych wobec  FCB przed terminem. Ważnym punktem rozmów była nowa umowa, na kolejne lata. Niewątpliwie szkoła wkroczyła w nowy okres , stabilizacji w wielu obszarach działania oraz dynamicznego rozwoju infrastrukturalnego i sportowego.  W rozmowach ze strony szkoły uczestniczył Wiesław Wilczyński ? założyciel szkoły, główny właściciel szkoły, Witold Miller ? prezes podmiotu prowadzącego szkołę. Pan Xevi Marce spotkał się także z inwestorami szkoły Panami Jarosławem Jurczakiem i Jarosławem Michalskim.