Sukces naborów w szkole piłkarskiej FC Barcelona

Blisko 300 młodych zawodników, zarówno chłopców jak i dziewczynek, rywalizowało w ubiegły weekend o miejsca w drużynach prowadzonych w ramach projektu FCB Escola Varsovia dla roczników 2004-2008. W naborze do projektu Football First School brały również udział najmłodsze dzieci w wieku przedszkolnym, od 4 do 7 lat.

Pod okiem 24 profesjonalnych trenerów na pełnowymiarowym boisku młodzi zawodnicy, podzieleni na grupy wiekowe, prezentowali swoje piłkarskie umiejętności. W trakcie naboru oceniane były umiejętności techniczne, prowadzenie piłki, koordynacja, motoryka oraz ogólna sprawność dziecka.

W wyniku testów do udziału w projektach FCB Escola Varsovia i Football First School zaproszono blisko 200 wyróżniających się dzieci. Będą one miały okazję nie tylko rozwijać swoje umiejętności, technikę i taktykę gry, ale również poznać z bliska filozofię gry słynnego klubu z Katalonii.

- Jeszcze bardziej niż umiejętności dzieciaków, które brały udział w testach, cieszy nas frekwencja w naszym naborze. Oznacza to bowiem, że dzieciaki wciąż masowo chcą grać w piłkę, a rodzice wiedzą, iż prowadzony przez nas projekt jest najlepszą drogą do tego, żeby jednocześnie miały z tego przyjemność i rozwijały się jako zawodnicy - powiedział Pau López Mesquida, dyrektor sportowy FCB Escola Varsovia.

FCB Escola Varsovia jest największą szkołą piłkarską w Polsce. Jej celem jest nie tylko szkolenie młodzieży, ale też promowanie wartości bliskich Dumie Katalonii, takich jak choćby szacunek wobec rywali i idea fair play. Szkoleniem ok. ośmiuset zawodników zajmuje się ponad czterdziestu wysoko wykwalifikowanych trenerów. Zawodnicy trenują według filozofii FC Barcelony pod okiem polskich oraz hiszpańskich trenerów.