Turniejowy sukces FC Barcelona Escola Varsovia

Już po raz trzeci największa na świecie piłkarska szkoła FC Barcelona zorganizowała w Warszawie serię turniejów dla najbardziej uzdolnionych młodych talentów z całej Polski. Wzięli w nich udział zawodnicy z kategorii wiekowych od 2008 do 2004, którzy łącznie rozegrali prawie sto spotkań. Zdobyli w nich łącznie ponad 450 bramek, z czego blisko 120 ustrzelili wychowankowie FCB Escola Varsovia. W turniejach uczestniczyli młodzi piłkarze z wielu polskich miast, w tym między innymi z Poznania, Białegostoku, Wrocławia i Łodzi.

Polska szkoła słynnego katalońskiego klubu kultywuje tradycję i już po raz trzeci zdecydowała się na organizację serii turniejów piłkarskich dla najlepszych akademii piłkarskich w kraju. Łącznie w pięciu turniejach wzięło udział 39 drużyn z roczników 2008-2004, wśród nich młodzi zawodnicy takich uznanych klubów Wisła Kraków, Lech Poznań, Śląsk Wrocław czy Widzew Łódź.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu, że po raz kolejny udało nam się zorganizować turniej dla najzdolniejszych polskich młodych piłkarzy. Rywalizacja z rówieśnikami z innych akademii pozwala na wyzwolenie w dzieciakach dodatkowej motywacji i czyni je lepszymi. Jesteśmy dumni widząc, że nawet najmłodsi zawodnicy zostawiają serce na boisku i z radością biegają za piłką - mówi Pau López Mesquida, nowy Dyrektor Sportowy FCB Escola Varsovia. 

W turnieju ianuguracyjnym wzięły udział drużyny z rocznika 2008, które grały systemem "każdy z każdym" bez klasyfikacji końcowej. Dzięki temu rozgrywki przebiegły w duchu fair play i towarzyszyło im wiele pozytywnych emocji. W tej kategorii nie przyznawano nagród indywidualnych, ponieważ najważniejszy był sport i dobra zabawa.

W kolejnych turniejach roczników 2007, 2006, 2005 i 2004 drużyny rywalizowały o jak najwyższe miejsce. Młodzi zawodnicy FC Barcelona Escola Varsovia zdominowali większość rozgrywek i wygrali w aż czterech kategoriach wiekowych. Z tego schematu wyłamał się tylko Lech Poznań, który triumfował w turnieju w kategorii wiekowej 2005. 

- Bardzo cieszą nas dobre wyniki naszych drużyn, jednak na szacunek zasługuje postawa wszystkich piłkarzy, którzy wzieli udział w turnieju. Jesteśmy przekonani, że dzieciaki, które mieliśmy zaszczyt gościć, wiele się nauczyły i dzięki temu w przyszłości staną się lepszymi zawodnikami - dodaje Pau López Mesquida.

Turniej okazał się również frekwencyjnym sukcesem ? świetną atmosferę i żywiołowy doping stworzyło łącznie prawie tysiąc zgromadzonych rodziców i sympatyków.

Patronat

          

 

   


Partnerzy