Kolejny turniej za nami - roczniki 2006 i 2005

Za nami kolejne zmagania naszych zawodników w III edycji zimowych turniejów organizowanych przez FCB Escola Varsovia dla najlepszych klubów piłkarskich w Polsce. W ostatni weekend (15.02.2015) tym razem rywalizowały ze sobą drużyny z roczników 2006 i 2005.

W przedpołudniowej części rozgrywek w roczniku 2006 wystąpiły takie drużyny jak: FCB Escola Varsovia, Polonia Warszawa, AP 21 Kraków, MOSP Białystok, AP WKS Śląsk Wrocław, UKS Białe Orły, Akademia Reissa, BSP Jagiellonia Białystok.

W półfinale pewnie zwyciężyły drużyny FCB Escola Varsovia oraz AP WKS Śląsk Wrocław ogrywając swoich przeciwników kolejno 7:1 i 7:0 i spotkały się w finale, w którym stoczyły niesamowicie zacięty pojedynek. Walka trwała do ostatnich minut i mecz zakończył się wynikiem 2-2. Jednak to nie był koniec zmagań naszych zawodników z akademią Śląska Wrocław i o zwycięstwie rozstrzygnęła seria rzutów karnych. Silniejsi psychicznie okazali się zawodnicy naszej FCB Escoli Varsovii i zwyciężyli 2:1 zajmując I miejsce na turnieju!

Po południu do rywalizacji w turnieju dla rocznika 2005 przystąpiły drużyny FCB Escola Varsovia, BSP Jagiellonia Białystok, AP Wisła Kraków, Wisła Płock, Lech Poznań, AP WKS Śląsk Wrocław, UKS Białe Orły, MOSP Białystok. Drużyny z Warszawy, Poznania, Wrocławia i Krakowa pokazały naprawdę wysoki poziom piłkarski.

W meczu o trzecie miejsce zwycięsko wyszła drużyna AP WKS Śląsk Wrocław ogrywając Wisłę Kraków 2:1

W niesamowitym stylu do finału doszły drużyny Lecha Poznań i FCB Escola Varsovia. Lepszą grę pokazała drużyna z Poznania i to ona zwyciężyła turniej dla rocznika 2005. Mecz zakończył się wynikiem 1:0 .

W naszych turniejach nie zabrakło wyróżnień dla najlepszych strzelców, zawodników oraz bramkarzy.

W roczniku 2006 najlepszym strzelcem został Filip Świerlikowski (FCBEscola Varsovia), najlepszym zawodnikiem Marcel Reguła (AP WKS Śląsk Wrocław) oraz najlepszym bramkarzem Kacper Orlicki (FCBEscola Varsovia).

W roczniku 2005 w kategorii najlepszy strzelec na wyróżnienie zasłużyło więcej osób, ponieważ aż trzech zawodników osiągnęło taką samą liczbę bramek. Byli to: Dawid Ławniczak (Lech Poznań), Oliwier Siuda (Lech Poznań), Ian Morgan (Wisła Kraków). Na miano najlepszego zawodnika zasłużył Jan Niedzielski (Lech Poznań), a najlepszym bramkarzem ogłoszony został Antoni Wodzicki (FCBEscola Varsovia).

Serdecznie dziękujemy wszystkim drużynom, które wzięły udział w turnieju, rodzicom za wkład włożony w rozwój swoich dzieci oraz trenerom za wspaniałe wyszkolenie.

Oba turnieje były wspaniałym widowiskiem! Serdecznie gratulujemy!

Wyniki poszczególnych meczów dla statystyków do pobrania >TUTAJ<