Młode piłkarskie talenty rywalizują w turniejach FC Barcelona Escola Varsovia

Już po raz trzeci największa na świecie piłkarska szkoła FC Barcelona organizuje w Warszawie serię turniejów dla najbardziej uzdolnionych młodych talentów z całej Polski. Zainaugurowały ją rozgrywki przeznaczone dla zawodników z kategorii wiekowych 2008 oraz 2007, które odbyły się 8 lutego. Wzięły w nich udział dzieciaki z wielu polskich miast, w tym między innymi z Poznania, Białegostoku, Wrocławia i Łodzi. Turniej będzie kontynuowany w najbliższą niedzielę 15 lutego (roczniki 2005, 2006) oraz 22 lutego (rocznik 2004).

Polska szkółka słynnego katalońskiego klubu podtrzymuje tradycję i już po raz trzeci zdecydowała się na organizację serii turniejów piłkarskich dla najlepszych akademii dziecięcych w kraju. Dzięki temu młode polskie talenty mają okazję zmierzyć się z rówieśnikami z innych miast. W pierwszych dwóch turniejach, które odbyły się 8 lutego wzięło udział 15 drużyn, w tym między innymi młodzi przedstawiciele Lecha Poznań, Śląska Wrocław i Polonii Warszawa. Łącznie w rozgrywkach uczestniczyło około 200 młodych piłkarzy.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu, że po raz kolejny udało nam się zorganizować turniej dla najzdolniejszych polskich młodych piłkarzy. Rywalizacja z rówieśnikami z innych akademii pozwala na wyzwolenie w dzieciakach dodatkowej motywacji i czyni je lepszymi. Jesteśmy dumni widząc, że nawet najmłodsi zawodnicy zostawiają serce na boisku i z radością biegają za piłką - mówi Pau López Mesquida, nowy Dyrektor Sportowy FCB Escola Varsovia.

W pierwszym turnieju wzięły udział drużyny z rocznika 2008, które grały systemem "każdy z każdym" bez klasyfikacji końcowej. Dzięki temu rozgrywki przebiegły w duchu fair play i towarzyszyło im wiele pozytywnych emocji. Dodatkowo należy podkreślić świetną atmosferę i żywiołowy doping wszystkich (ok. 800 osób) zgromadzonych rodziców i sympatyków. W tej kategorii nie przyznawano nagród indywidualnych, ponieważ najważniejszy był sport i dobra zabawa.

W kolejnym turnieju przeznaczonym dla rocznika 2007 drużyny podzielono na dwie grupy, które rywalizowały o awans do fazy pucharowej. W tym turnieju zwyciężyła drużyna FCB Escola Varsovia, która w finale pokonała młodych reprezentantów Lecha Poznań. Poznaniacy mogli się jednak cieszyć z wyróżnienia indywidualnego, ponieważ tytuł najlepszego zawodnika turnieju trafił do Adriana Dziamskiego. Z dobrej strony pokazali się też zawodnicy FCB Escola Varsovia - Paweł Czułowski zdobył tytuł króla strzelców, z koleii Kacper Szymczyk został wybrany najlepszym bramkarzem turnieju.

- Bardzo cieszą nas wyróżnienia dla indywidualnych zawodników z naszej drużyny, jednak na szacunek zasługuje postawa wszystkich piłkarzy, którzy wzieli udział w turnieju. Jesteśmy przekonani, że dzieciaki, które mieliśmy zaszczyt gościć, wiele się nauczyły i dzięki temu w przyszłości staną się lepszymi zawodnikami - dodaje Pau López Mesquida.

Dla statystyków podajemy wyniki Turnieju Rocznika 2007