Wigilia w FCB Escola Varsovia

Wigilia oraz Święta Bożego Narodzenia stały się dla społeczności FC Barcelona Escola Varsovia okazją do zorganizowania w dniach 16, 17, 18 i 19 grudnia uroczystych spotkań w gronie przyjaciół i znajomych w Centrum Piłkarskim FCBEV na ulicy Fleminga 2.

Największe integracyjne święto, które zgromadziło ponad 1500 zawodników, ich rodziców, władz klubu oraz przedstawicieli środowiska piłkarskiego dzięki obecności księdza odbyło się w pełnej duchowości przedświątecznej atmosferze.

W każdym ze spotkań udział wzięli zaproszeni goście uświetniając je swoją obecnością oraz przesłaniem skierowanym do młodych piłkarzy podkreślającym ich rozwój fizyczny jak i umysłowy. Zarówno umiejętności sportowe jak i wiedza zdobywana w szkole są ważne w życiu dobrze zapowiadającego się młodego adepta sztuki piłkarskiej o czym przed licznie zgromadzonymi zapewniał Jakub Wawrzyniak (reprezentant Polski) oraz Grzegorz Wędzyński (były zawodnik Polonii Warszawa i Legii Warszawa).

Irena Szewińska - legenda polskiej lekkoatletyki - specjalizującą się w biegach sprinterskich i skoku w dal, należąca do najbardziej utytułowanych polskich sportowców zdobyła łącznie siedem medali na czterech kolejnych igrzyskach olimpijskich, członkini Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego przypomniała, że obok talentu liczy się ciężka praca i wytrwałość w dążeniu do wymarzonego celu.

W tym szacownym gronie wybitnych sportowców nie mogło zabraknąć Krajowego Duszpasterza Sportowców Ks. Edwarda Pleń oraz Ks. Wojciecha z Seminarium Duchownego na Białołęce. Obecni również byli Dyrektor Zespołu Szkół Sportowych nr 50 Pani Dorota Grabiec oraz v-ce dyr. Józef Niemiec. Obecne były również media z TVP Warszawa. Z ramienia klubu w spotkaniach wigilijnych udział wzięli Wiesław Wilczyński - Prezes Honorowy, Witold M. MILLER - Dyr. Organizacyjny, Carlos Alos - Dyr. Techniczny z FCB oraz Dawid Wiejowski - koordynator FCBEscola Varsovia.

Atmosferę świąteczną w prawdziwie wigilijnym wymiarze uświetniły śpiewane przez wszystkich zebranych kolędy, wspólne dzielenie się opłatkiem oraz prezent, którym zostało obdarowane każde dziecko. Serdeczne podziękowania należą się rodzicom naszych dzieci, którzy wsparli finansowo i rzeczowo naszą inicjatywę spotkań:

Pani Zofia Kłos - właściciel Warszawskiego Centrum Doradztwa Finansowego,

Pan Mirosław Demko - właściciel Meble Okmed,

Pan Tomasz Starczynowski - z firmy Vision Ekspress,

Pan Marek Gil.

Bez zaangażowania i pomocy wymienionych powyżej - wigilijne spotkania nie miałyby tak wspaniałego wymiaru dla zawodników, ich rodzin i przyjaciół klubu, którzy przyjęli zaproszenie z okazji Świat Bożego Narodzenia roku 2014 w klubie FCBV .