FC Barcelona przeciwdziała nadwadze i otyłości

FCB Escola Varsovia przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki realizuje projekt propagowania zdrowego trybu życia. Partnerem akcji jest Warszawski Szpital dla Dzieci, który wspiera wspólne przeciwdziałaniu nadwadze pod hasłem "stop otyłości".

Klub piłkarski FCBEV dbając o podniesienie kwalifikacji sportowych - umiejętności piłkarskich na najwyższym europejskim poziomie, dba również o świadomość swoich podopiecznych oraz ich rodzin dotyczących zagrożeń wynikających z uwarunkowań cywilizacyjnych. W sobotę 19.12.2015 w Centrum Fizjoterapii Centrum Piłkarskim FCBEV na ul.Fleminga 2 odbył się piknik dotyczący zdrowego trybu życia oraz właściwych sposobów odżywiania.

Sobotnie spotkanie, podczas którego uczestnicy zostali przebadani przez naszych fizjoterapeutów (wskaźnik BMI) oraz pracowników Warszawskiego Szpitala dla Dzieci. Podczas pikniku odbył się wykład na temat zdrowego żywienia który poprowadził fizjoterapeuta klubu FCB Escola Pan Łukasz Dworakowski.

Rodzice oraz dzieci zainteresowani tematem - po wysłuchaniu i obejrzeniu ciekawej prezentacji mieli możliwość zweryfikowania na miejscu zgodności własnej wagi i wzrostu za pomocą wskazań kalkulatora BMI. Przez cały dzień prowadzone były konsultacje na temat właściwej diety, żywienia etc., każdy uczestnik otrzymał również informację drukowaną dotyczącą zdrowego trybu życia i odżywiania .

Kalkulator BMI (Body Mass Index) daje każdemu możliwość szybkiego i wygodnego obliczenia własnego wskaźnika masy ciała. BMI obliczamy dzieląc masę ciała (w kilogramach) przez wzrost do kwadratu (w metrach). Wskaźnik ten wykorzystywany jest przede wszystkim do oceny ryzyka pojawienia się groźnych chorób: miażdżycy, choroby niedokrwiennej serca, udaru mózgu, czy nawet nowotworów. Większość tych chorób jest związana z otyłością i dlatego kalkulator BMI to tak przydatne narzędzie.

Program obejmujący ponad 200 dzieci w wieku 6-16 lat ma na celu zwrócenie naszej uwagi na sposób odżywiania młodych piłkarzy, jak również zawiera informacje na temat zagrożeń z nich wynikających oraz oczywiście propozycje leczenia usprawniającego, a przede wszystkim zapobiegania chorobom. W przeprowadzonych badaniach wzięły również udział dzieci z Football First School oraz FCBEV.

Realizacja programu w świetnej, przyjaznej atmosferze możliwa jest dzięki patronom akcji, którym należą się słowa podziękowania za wsparcie oraz za merytoryczne przygotowanie spotkania. Spotkania, które pozwoli wszystkim uczestnikom poprawić swój standard życia poprzez aktywne uprawianie sportu.


Patronat

          

 

   


Partnerzy