Dzień otwarty za nami

Dzień Otwarty połączony z naborami do szkoły piłkarskiej FC Barcelona Escola Varsovia oraz Football First Scholl FC Barcelona Escola Varsovia odbył się w niedziele 14 września 2014 r. w Centrum Piłkarskim FCB Escola Varsovia w Warszawie przy ul. Fleminga 2. Do rekrutacji przystąpiło ponad 500 chętnych przyszłych zawodników klubu z roczników 2009 - 2003.

Testy kwalifikacyjne dla zarejestrowanych wcześniej poprzez stronę klubu zaproszonych dzieci prowadziło ponad 20 trenerów. Sprawdzian umiejętności był podzielony na cześć indywidualną, gdzie każdy mógł zaprezentować swoje umiejętności techniczne takie jak: prowadzenie piłki, drybling i strzały na bramkę, oraz zajęcia wspólne zespołowe. Mecz na zakończenie bloku kwalifikującego stanowił sprawdzian ważnych aspektów gry dając obraz umiejętności młodych piłkarzy.

{youtube}hADuNwmqZO0{/youtube}

Uczestnicy oraz ich rodziny tworzyli wspaniała atmosferę. Organizacja i przebieg testów rekrutacyjnych odbywających się równolegle kilku grup z podziałem na roczniki co godzinę - wymagała dużego profesjonalizmu trenerów oraz organizacji ze strony klubu FCBEscola Varsovia. Przyszli zawodnicy czuli się uhonorowani wkraczając na boisko przy dźwiękach hymnu FCBEscoli.

Rodzice mogli dopingować poczynania piłkarskie na boisku lub z towarzyszącym rodzeństwem skorzystać z innej formy rekreacji. Dzięki firmie Decathlon tuż obok trybun młodsze dzieci mogły skakać na trampolinie, grac w badmintona, strzelać gole do mini bramki.

Na drugim boisku równolegle trwał cieszący się dużym zainteresowaniem, trening pokazowy drużyn FCBescoli. Można było przyjrzeć się doświadczonym już zawodnikom oraz poznać metody treningowe w duchu filozofii FC Barcelony - fair play, tolerancji, szacunku oraz przyjaźni - wdrażane podczas zajęć zarówno przez polskich jak i hiszpańskich trenerów.

Dzieki FCBescoli Varsovia - jedynej poza Hiszpanią oficjalnej szkoły piłkarskiej FC Barcelony w Europie i jednej z najlepszych akademii piłkarskich w Polsce każdy chłopiec marząc o karierze piłkarskiej może poczuć się jak swój idol: Messi, Xavi czy Iniesta, ponieważ przyjęci do klubu będą szkoleni w ramach tej samej sprawdzonej metodologii, zapewniającej doskonałą jakość treningów i pracę trenerów na najwyższym poziomie.

Szczególne wyrazy podziękowania należą się uczestnikom - przyszłym zawodnikom klubu FC Barcelona jak również ich rodzinom za wspólnie spędzony czas, przeżyte emocje, wiele radości i satysfakcji, które na długo pozostaną w pamięci.

Wysoki poziom przygotowania sportowego przyszłych piłkarzy klubu FCB, wspaniała słoneczna pogoda, przyjazna atmosfera oraz ciekawy i profesjonalny poziom przeprowadzonych testów - wszystko to składa się na wielki sukces Dnia Otwartego w Centrum Piłkarskim FCB Escola Varsovia.

Ewa Kostrzewa