Obozy stancjonarne za nami

Ponad 200 szczęśliwych i zadowolonych młodych adeptów piłki nożnej w wieku od 5 do 12 lat, wzięło udział w tygodniowych obozach piłkarskich dochodzeniowych i stacjonarnych prowadzonych według systemu FC Barcelony przez trenerów oficjalnej szkoły FCB w Warszawie. Treningi odbywały się w bazie sportowej Centrum Piłkarskie FCBEscola Varsovia w Warszawie przy ul. Fleminga 2 w terminach od 10 do 29 sierpnia 2014 roku. Każdy młody zawodnik dostał sprzęt treningowy FCBEV firmy NIKE : koszulkę, t-shirt na zajęcia rekreacyjne, spodenki oraz getry.

Realizowany program sportowy obejmował codziennie dwie profesjonalne sesje treningowe dotyczące najważniejszych piłkarskich aspektów technicznych oraz dodatkowo zajęcia rekreacyjne: tenis, badminton, piłka plażową oraz basen.

Pod okiem fachowych i profesjonalnych trenerów w niewielkich grupach, uczestnicy poznawali i ćwiczyli taktyczne umiejętności piłkarskie takie jak : przyjęcie, prowadzenie, drybling i podanie piłki oraz ich interpretacji taktycznej w grze. Różnorodne ćwiczenia, ciekawie prowadzone dwie sesje treningowe dziennie uczyły dzieci właściwego poruszania się po boisku, poznawania taktyk i systemów gry oraz utrwalania zdobytych wcześniej umiejętności.

Dzięki różnorodności zajęć dodatkowych mali piłkarze mieli okazje sprawdzić się również w innych aktywnościach sportowych oraz zacieśnić znajomość z nowo poznanymi kolegami. Poznawali podstawy gry w tenisa, piłkę plażową oraz badminton. Lekcje języka angielskiego prowadzone w interesujący sposób (także "w terenie" - na boisku) bawiły i uczyły ale również edukowały w zakresie znajomości słownictwa i teorii piłki nożnej, poszerzały wiedze na temat klubu FCB za pomocą ciekawych quizów i zadań.

Na każdy trening dzieci wychodziły z butelką wody, co podczas słonecznej pogody i intensywnego treningu dawało wytchnienie w trakcie zarządzanych przez trenerów krótkich przerw. Po pierwszej sesji również każdy zawodnik posilał się ciastkiem. Po dwóch sesjach porannych zajęć przychodził czas na smaczny i wzmacniający obiad. Wspólny posiłek integrował grupy i cały obóz, co podczas finałowego turnieju dzięki pracy trenerów zaowocowało wspaniałą atmosferą nie tylko zdrowej rywalizacji, ale również zażyłości wśród uczestników.

Turniej, który odbył się 30 sierpnia, był sprawdzianem umiejętności nabytych podczas treningów i każdy mógł zaobserwować ogromny postęp indywidualny jak również w zespołach grających. Przyniósł wiele radości i dumy dla dzieci i ich rodziców zaangażowanych w rozwój umiejętności piłkarskich ich pociech. Profesjonalna i fachowa opieka trenerów, ich doświadczenie, cierpliwość i życzliwość - zaowocowały ogromnym wzrostem umiejętności każdego uczestnika obozu FCBV. Każdy dostał certyfikat potwierdzający uczestnictwo w szkoleniu piłkarskim w ramach FCB Escola Varsovia Summer Camp oczywiście z gratulacjami!

Sukces trenerów i młodych piłkarzy pozwala jednoznacznie określić ten wspólnie spędzony czas jako jeden z najbardziej udanych podczas wakacji. Ogromna wiedza i doświadczenie kadry trenerów w tak krótkim czasie pozwoliła przekazać wiele ważnych wskazówek i rad w doskonaleniu technik piłkarskich. Niewątpliwie dla uczestników tych obozów - młodych fanów piłki nożnej - ten czas był FANTASTYCZNYM wymarzonym zakończeniem wakacji, który wspominać będą aż do kolejnego spotkania. A kolejne obozy organizowane przez FCBEscola Varsovia, odbędą się w ferie zimowe w terminie od 19 - do 31 stycznia 2015.

Warto przeżyć przygodę piłkarską, a jeśli już to z najlepszymi profesjonalistami w tej dziedzinie - trenerami oficjalnej szkoły FC Barcelona Escola Varsovia w najlepszym klubie w Warszawie i na świecie!

Ewa Kostrzewa

Patronat

          

 

   


Partnerzy