Warszawa otrzymuje szansę na naukę futbolu, którym zachwyca się dziś cały świat.

FCB Escola - Varsovia jest Szkołą Piłkarską utworzoną przez Futbol Club Barcelona w Warszawie dla dzieci w wieku 6-12 lat. FC Barcelona posiada kilka takich szkół na świecie, lecz jest to pierwsza placówka powstała w Europie. Inicjatorem i pomysłodawcą projektu jest Wiesław Wilczyński, Dyrektor Biura Sportu Miasta St. Warszawy. Ze strony FC Barcelona projekt prowadzi Dyrektor FCBEscola Xevi Marcé.

Celem działalności jest przekazanie polskim dzieciom wzorców szkoleniowych i filozofii gry tego słynnego klubu. W ciągu kolejnych sezonów piłkarskich zajęcia odbywać się będą w czterech centrach treningowych Warszawy. Najlepsi zawodnicy z tej szkoły będą mieli szansę kontynuowania swej kariery na Półwyspie Iberyjskim w ramach systemu opracowanego przez FC Barcelona.

Wybór miasta Warszawy na zlokalizowanie Szkoły klubowej w stolicy Polski jest szansą dla wielu potencjalnych talentów z naszego kraju, by rozpocząć a potem kontynuować karierę zawodniczą z najlepszymi wychowankami FC Barcelona.

Tworzenie tej szkoły jest konsekwencją działań podjętych przez inicjatora Szkoły. W Warszawie stworzył on specjalny program pod nazwą "Sportowy Talent", w którym szkoli się w 129 drużynach dziecięcych i młodzieżowych 1500 młodych piłkarzy. W programie tym pracuje 113 trenerów. Dzięki przychylności Pani Prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz i samorządu miasta, w Warszawie dla realizacji tego programu zostało wybudowanych około stu boisk ze sztuczną nawierzchnią.

Szkoła Barcelony w Warszawie to także duża szansa na jeszcze lepsze rozwinięcie potencjału sportowego naszych dzieci trenujących dotychczas w ramach zajęć sportowych oferowanych przez nasze miasto.

Najlepsze wzorce szkoleniowe jakie oglądamy podczas występów Messiego, Xaviego, Puyola czy Iniesty kataloński klub będzie starał się przekazać podczas zajęć. FC Barcelona stworzyła też szeroki program wychowania dzieci zgodnie z zasadą "więcej niż klub". Dzieci będą poznawać na boisku i poza nim zasady sportowej integracji, tolerancji, szacunku, solidarności i przyjaźni.

Wierzymy, że potencjał szkoleniowy Barcelony będzie w niedalekiej przyszłości służył dobru polskiej piłki nożnej, polskim klubom i reprezentacji narodowej a najlepsi młodzi piłkarze - przyszli reprezentanci Polski - zagrają też w barwach FC Barcelona.

Inne oficjalne szkoły klubu: Fukuoka (Japonia), Dubai, Egipt, Hong Kong, Kuwejt i Lima ( Peru)

Patronat

          

 

   


Partnerzy