Kropka nad "i"

Stawiając przysłowiową kropkę nad "i" w sezon"i"e 2013/14 zespoły 2003 i 2004 wzięły w minionym tygodniu udział w silnie obsadzonych turniejach.

Rocznik 2003 wystąpił w organizowanym przez Akademię Piłkarską 21 z Krakowa turnieju Murapol Cup 2014. Turniej z niesamowicie atrakcyjnymi sportowo rywalami ? Polskę reprezentowały: AP21, Wisła Kraków, Jagiellonia Białystok, Lechia Gdańsk, Ruch Chorzów, Legia Warszawa i FCB Escola Varsovia ? zaś Europę: Celtic Glasgow, Dynamo Kijów, SC Heerenveen, Manchester United i Valencia CF.

W grupie los skojarzył nas z gospodarzami turnieju, Ruchem Chorzów, Legią Warszawa, Manchesterem United i Valencią CF. Każde ze spotkań stało na bardzo wysokim poziomie, a gra naszego zespołu dała nam po pierwszym dniu turnieju awans do grupy medalowej.

W grupie wygraliśmy m.in. z Manchester United i Legią. Drugiego dnia drabinka turniejowa połączyła nas z Dynamem Kijów ? mecz w regulaminowym czasie zakończył się remisem 0:0, zaś karne porażką 1:2. Kolejny nasz rywal to także znana w całym świecie firma ? Manchester United, która tego dnia okazała się od nas lepsza wygrywając 1:2. Ostatni mecz turnieju rozegraliśmy ze znanym nam dobrze zespołem Legii Warszawa ? ponownie w regulaminowym czasie był remis 0:0, a rzuty karne zakończyły się wynikiem 1:2.

Perfekcyjna organizacja turnieju oraz bardzo atrakcyjni sportowo przeciwnicy pozwolili nam po raz kolejny pokazać jak daleko już zaszliśmy. W rywalizacji na najwyższym poziomie o wyniku zadecydowały drobne szczegóły i dyspozycja nawet nie dnia, a chwili. Dla nas ważne jest, że po trzech latach funkcjonowania mamy bezpośrednie potwierdzenie, że jesteśmy w czołówce Europy.

Rocznik 2004, U-10 w tym samym czasie brał udział w organizowanym cyklicznie i cieszącym się wysoką renomą turnieju "Sokolika" w Starym Sączu.

Impreza ta, w tym roku zgromadziła 20 zespołów z Polski, Czech, Słowenii, Słowacji i Ukrainy. Nasz zespół w pierwszym dniu zmierzył się z Arką Gdynia, Dunajcem Nowy Sącz, Sokolnikiem Stary Sącz, Wisłą Kraków, FC Wrocław Academy, MFK Vranow, ŁKS Łódź, DJUFK Czarnomorec i Zagłębiem Sosnowiec..., jak widać grania było naprawdę dużo. Wyniki tych meczy zakwalifikowały nas do grupy medalowej.

Walka o medale była niezwykle zacięta, jednak po ostatnim gwizdku to właśnie nasz zespół FC Barcelona Escola Varsovia zwyciężył, na kolejnych miejscach:

2. Arka Gdynia, 3. FC Wrocław Akademia, 4. Korona, 5. Jagiellonia, 6. Wisła, 7. Slowan Bratysława, 8. Legia.

Jesteśmy także dumni z wyróżnień: najlepszym zawodnikiem turnieju został Bartek Zieliński, a nasi rodzice uhonorowani zostali wyróżnieniem za "Najlepszy doping".

Gratulując zawodnikom i trenerom, którzy reprezentowali nas w powyższych turniejach jednocześnie gratulujemy wszystkim zawodnikom i renerom FCB Escola Varsovia. To nasza wspólna codzienna praca na treningach, dbałość o detale i najwyższe standardy pozwalają naszym reprezentacjom śmiało stawać do rywalizacji z każdym przeciwnikiem.


Patronat

          

 

   


Partnerzy