FCB Escola Varsovia na podium!

Zawodnicy FC Barcelona Escola Varsovia zwyciężają drużyny FC Barcelona i młodych piłkarzy z Brazylii podczas III Miedzynarodowego Turnieju FC Barcelona Escola

W dniach 14-17.04 2014 r. FCB Escola Varsovia uczestniczyła w III Miedzynarowodym Turnieju Szkół FCB Escola.

Polskę reprezentowały dwa zespoly FCB Escola VARSOVIA: 2006 r. i 2004 r. Dla naszych zawodników było to bardzo duże przeżycie i doświadczenie. Atmosfera podczas turnieju była bardzo dobra, licznie zgromadzona publiczność z wielu krajów głośno dopingowała swoich zawodnikow.

W turnieju wzięły udział wszystkie szkoły Barcy z całego świata:

• FCB Escola Barcelona
  • FCBE Santo Domingo
  • FCBE Rio de Janeiro
  • FCBE USA
  • FCBE Singapur
  • FCBE Dubaj
  • FCBE Delhi NCR
  • FCBE Egipt
  • FCBE Fukuoka
  • Centrum techniczne FCB z Teneryfy (Hiszpania)
  • Centrum techniczne FCB z Majorki

{youtube}ejagEXiwBS4{/youtube}

Nasz zespół z rocznika 2004 grał w fazie grupowej przeciwko FCBE Barcelona B, FCB USA Blue i FCB TC BCN.

Chłopcy z rocznika 2004 zdobywając 7 punktów zajęli pierwsze miejsce w grupie i awansowali do świercfinału, w którym pokonali drużynę FCBescola USA aż 6:0. W półfinale pokonali najlepszą drużynę FCB Escola Barcelona I 3:2 po rzutach karnych (w normalnym czasie gry był remis 2:2).

W wielkim finale drużyna 2004 przegrała z drużyną FCB Escola Barcelona II  w stosunku 1:0 po bardzo wyrównanym meczu.

Drużyna z rocznika 2006 w fazie grupowej wygrała 4 mecze i odniosła jeden remis, zdobywając tym samym 13 pkt., co dalo jej pierwsze miejsce w grupie (stosunek bramek 12:5). W grupie rywalizowaliśmy z drużynami:

• FCBE Rio de Janeiro 0:3 Fcbescola Varsovia
  • FCB Escola Barcelona Grana 2:4 Fcbescola Varsovia
  • FCBE USA 1: 2 Fcbescola Varsovia
  • Fcbescola Catalonia 1:2 Fcbescola Varsovia
  • Fcbescola Vermell 1:1 Fcbescola Varsovia

W meczu półfinałowym spotkaliśmy się z drużyną z FCB Escola Majorka i po bardzo zaciętym meczu przegraliśmy 4:2 tracąc dwie bramki w ostaniej minucie spotkania. W finale B spotkaliśmy się z FCB Escola Rio de Janeiro i pewnie pokanalliśmy dryżunę z Brazylii 3:0, zajmując tym samym 3 miejsce w gronie 12 drużyn z całego świata.

W turnieju uczestniczyło 600 zawodników. Warszawska Barcelona należała obok FC Barcelona i FCBescola Rio de Janeiro do najlepszych.

Trenerzy i zawodnicy byli bardzo zadowoloni z organizacji Turnieju. Zebrali w nim ogromne doświadczenie, które na pewno zaowocuje w przyszlosci .