Tots units fem força.

W dniach 15.02.-02.03. br., czyli w czasie zimowych ferii na Mazowszu, wszystkie grupy FCB Escola Varsovia oraz wszystkie zespoły Escola Varsovia wyjechały na obozy piłkarskie.

Jako pierwsi, do Sypniewa, wyjechali najmłodsi chłopcy - zawodnicy klas C oraz Centrów Technicznych - czyli roczniki 2006-08. Ich miejsce w drugim tygodniu ferii zajęli zawodnicy z klasy B (roczniki 2004-05).

Również w drugim tygodniu ferii odbył się obóz dla zawodników z klasy A. Chłopcy z roczników 2002-03 swoje zgrupowanie mieli w dobrze znanym z letniego obozu - Kleszczowie.

Najstarsi - reprezentujący trzy zespoły Escoli Varsovii - zawodnicy z roczników 2001, 2000 i 1999 pojechali na zgrupowanie do Międzyzdrojów.

Podczas obozów organizowanych dla uczniów FCBEscola Varsovia zrealizowany został program sportowy poszerzony o dodatkowe informacje piłkarskie, nie realizowane dotychczas podczas zajęć w roku szkolnym. Natomiast zawodnicy Escola Varsovia odbyli jednostki treningowe przygotowania fizycznego i motorycznego, doskonalili defensywne i ofensywne elementy gry oraz rozegrali mecze kontrolne.

Choć tydzień to relatywnie krótki okres to jednak intensywność zajęć sprawiła, że chłopcy wykonali na obozach pracę równą tej jaką wykonują podczas miesiąca zajęć w Warszawie. Zaangażowanie prezentowane na zajęciach daje gwarancję wysokiej efektywności obozowych treningów.

Poza stricte piłkarskim szkoleniem obozy to także czas wychowywania i kształcenia właściwych postaw i zachowań. Zaczynając od podstaw samodzielności takich jak higiena osobista, poprzez współdziałanie w małych grupach przy utrzymywaniu porządku w pokojach, aż po doskonalenie budowania więzi społecznych w relacjach ze wszystkimi współobozowiczami.

I chociaż - zwłaszcza najmłodsi - zdarzały się chwile zwątpienia, tęsknoty czy też zwykłego osłabienia, to po raz kolejny okazało się, że - jak śpiewamy w naszym hymnie - razem jesteśmy silni. Tots units fem força.


Patronat

          

 

   


Partnerzy