Spotkanie w Barcelonie

Sandro Rosell prezydent FCB - Wiesław Wilczyński FCB Escola Varsovia, spotkanie w Barcelonie

W minionym tygodniu z wizyta w Barcelonie przebywał założyciel i honorowy prezes FC Barcelona Escola Varsovia. Kluczowym punktem programu było spotkanie z prezydentem FC Barcelona Sandro Rosell. Wiesław Wilczynski przedstawił stan organizacyjny szkoły i osiągnięcia sportowe. Szkoła skupia obecnie 800 zawodników i zatrudnia 30 trenerów. Wielu zawodników jest powoływanych do kadr drużyn reprezentujących FCB. Obecnie szkoła buduje własne centrum sportowe, będą w nim boiska ze sztuczną i naturalną nawierzchnią. Sandro Rosell i Josep Bartomeu - wiceprezydent FCB otrzymali zaproszenie na otwarcie centrum sportowego FCB Escola Varsovia. Prezydent FCB wyrażał zadowolenie iż szkoła w Warszawie rozwija się tak dynamicznie. Ma nadzieje ze skorzysta z tego polska młodzież i polska piłka nożna.

W rozmowach uczestniczył tez pierwszy wiceprezydent FCB Josep M. Bartomeu. Wizyta Wiesława Wilczyńskiego była tez okazją do spotkania z innymi ważnymi przedstawicielami klubu miedzy innymi z przedstawicielem d/s kontaktów z UEFA Davidem Bellver oraz członkiem zarzadu Jordi Mestre, czlonkiem zarzadu Jordi Moix, oraz dyrektorem Raulem Sanheli odpowiedzialnym za infrastrukturę sportowa. Rozmowy oczywiście dotyczyły FC Barcelona Escola Varsovia, było duże zainteresowanie rozwojem naszej szkoły.

W części bardziej roboczej odbyły się spotkania z szefami szkoły międzynarodowej FCB Reyesem Alquacilem i Xevi Marce, a takze organizatorem największych turniejów piłkarskich na świecie dla młodzieży, Mic- Juanjo Rovira. W części sportowej mecz FCB- Athletico Madryt.

W części nieoficjalnej wymiana pamiątek i sesja zdjęciowa. Wiesław Wilczyński przekazał rysunek przedstawiający króla Jana III Sobieskiego na koniu z triumfalnie podniesionym mieczem jako symbol zwycięstwa nad armia turecka pod Wiedniem, natomiast prezydent przekazał bardzo osobisty prezent koszulkę z numerem 9 i napisem Jakub ( syn W. Wilczyńskiego ). 

Informacja własna FCB Escola Varsovia

Patronat

          

 

   


Partnerzy