MIC 7 Andorra - sukces i międzynarodowe doświadczenie naszych wychowanków

W dniach 1-2 czerwca br. Reprezentanci Naszej szkoły wzięli udział w prestiżowym turnieju MIC 7 zorganizowanym w Andorze. Wyselekcjonowana grupa zawodników z roczników 2004 oraz 2005 wspólnie z rówieśnikami z Barcelony stworzyła dwa zespoły, które rywalizowały w odrębnych kategoriach wiekowych z takimi drużynami jak: Villarreal CF, Valencia CF czy RCD Espanyol.

Przedstawiciele Klasy C rywalizację w fazie grupowej rozpoczęli od podziału punktów z hiszpańskim Villarreal CF. Zwycięstwa odniesione w kolejnych meczach turnieju doprowadziły Nasz zespół, aż do ćwierćfinału rozgrywek. Regulaminowy czas gry na tym etapie turnieju zakończył się remisem co oznaczało serię rzutów karnych, które niestety nie okazały się dla Nas szczęśliwe. Warte podkreślenia jest to, iż w tej kategorii wiekowej nie ponieśliśmy żadnej porażki, remisując dwa mecze i odnosząc trzy zwycięstwa.

Reprezentacja Klasy B, również zaprezentowała się z bardzo dobrej strony. Rezultaty uzyskane w początkowej fazie turnieju doprowadziły Nasz zespół do meczu, którego stawką była gra w półfinale. Rywalizację stoczyliśmy z renomowanym  RCD Espanyol. Spotkanie to rozgrywane było na bardzo dobrym poziomie, zawodników charakteryzowała determinacja oraz wysokie umiejętności piłkarskie. Jednak to Espanyol po końcowym gwizdu mógł cieszyć się z awansu do kolejnego etapu zawodów.

Turniej MIC rozgrywany w Andorze z całą pewnością będzie dla Nas ogromnym doświadczeniem nie tylko z uwagi na osiągnięte rezultaty. Nasi wychowankowie zaprezentowali wysokie umiejętności piłkarskie ale również charakteryzowali się odpowiednią postawą i prawidłowymi wartościami takimi jak: fair play, współpraca czy przyjaźń. Był to pierwszy taki turniej w którym adepci Naszej szkoły wspólnie z kolegami z Barcelony mieli okazję rywalizować na arenie międzynarodowej. Przeżycia oraz doświadczone emocje z całą pewnością na długo pozostaną w Naszej pamięci. Wszystkim zawodnikom gratulujemy i mamy nadzieję, iż będzie to kolejny bodziec do dalszego rozwoju.