Apel do rodziców

Apel do Rodziców i Sympatyków FC Barcelona Escola Varsovia w sprawie poparcia projektu organizacji szkoły podstawowej i gimnazjum.

Szanowni Państwo,

W ubiegłym roku rozpoczęliśmy starania związane z uruchomieniem szkoły podstawowej i gimnazjum. Przewidujemy utworzenie 12 oddziałowej szkoły podstawowej i 6 oddziałowego gimnazjum, a także w przyszłości uruchomienie internatu dla dzieci spoza Warszawy. Nasza koncepcja edukacyjno-wychowawcza oparta jest o najlepsze wzorce polskie i zagraniczne. Jej celem jest wszechstronny rozwój dziecka, dbałość o bezpieczeństwo fizyczne i psychiczne dziecka. Jej podstawą ma być wspólnota interesów i celów w procesie dydaktyczno-wychowawczym, uczniowie - ich rodzice - nauczyciele.

Spodziewamy się, że uczniami naszych szkół będą głównie zawodnicy ze szkoły piłkarskiej FC Barcelona Escola Varsovia.

Chcemy przede wszystkim aby szkoła była otwarta dla wszystkich, zdolnych, ambitnych dzieci, chcących przeżyć fantastyczna przygodę i stawiających sobie wysokie cele.

Tak więc nie będą to szkoły sportowe w świetle polskich regulacji prawnych, ale szkoły o wysokim poziomie edukacyjnym i wychowawczym. Sport, szkolenie sportowe będzie prowadzone dla chętnej młodzieży przez FC Barcelona w ramach zajęć pozalekcyjnych.

Chcemy połączyć nasze doświadczenie i FCB w procesie edukacyjnym i wychowawczym. Organizacją szkoły zajęła się osoba o najwyższych kwalifikacjach zawodowych, mająca duże osiągniecia w zakresie prowadzenia szkół niepublicznych. Zajęliśmy się przygotowaniem nowoczesnego, ciekawego programu, który w podstawowej mierze jest określony przez władze oświatowe, ale także kompletowaniem kadry, która spełniała by nasze oczekiwania.

Dnia 7 grudnia 2012 r. wystąpiliśmy dla władz samorządowych miasta stołecznego Warszawy w sprawie konkretnej lokalizacji budynku oświatowego. Obiekt, który znaleźliśmy jest obiektem oświatowym, aktualnie stoi pusty, generuje od prawie roku olbrzymie koszty dla miasta.

Obecnie trwają już nabory do szkół , organizuje się dni otwarte dla kandydatów. Niestety my czekamy na konkretne działania władz stolicy. Dwukrotnie 19 grudnia 2012 i 19 lutego 2013 dostaliśmy od władz pisma iż obiekt o który wystąpiliśmy jest pusty i możemy przystąpić do przetargu. Tak więc czekamy na przetarg i prosimy władze o jego sprawne przeprowadzenie. Jeszcze w kwietniu są szanse na rozpoczęcie rekrutacji.

Mając na uwadze powyższe uprzejmie prosimy o wyrażenie poparcia dla naszego projektu. Mamy nadzieję, że Państwa poparcie przyczyni się do realizacji projektu w roku szkolnym 2013/2014. Liczy się każdy podpis.

Wielotysięczna grupa rodziców, sympatyków z całą pewnością pokaże jak ważny jest to projekt dla naszej społeczności. O postępie w realizacji projektu będziemy Państwa informować na bieżąco.

Bardzo prosimy o poparcie, w tym celu prosimy o wypełnienie formularza on-line.