Przedświąteczne święto piłki nożnej

Tuż przed świętami Wielkanocy, pięć zespołów FCBEscola Varsovia wyjeżdża do Hiszpanii, gdzie cztery wezmą udział w międzynarodowym turnieju szkół FC Barcelony z całego świata, a jeden wystąpi w największym młodzieżowym turnieju piłki nożnej - MIC. Dla wszystkich zawodników i trenerów FCB Escola Varsovia, także tych, którzy nie wezmą osobistego udziału w tych wydarzeniach, turnieje te są wielkim piłkarskim świętem.

Turniej szkółek FCB odbędzie się w samej Barcelonie w centrum szkoleniowym LaMasii. Barwy FCBEscola Varsovia będą reprezentowały roczniki 1999, 2000, 2003 oraz 2005. W ramach turnieju będziemy mierzyć się z kolegami z Egiptu, Dubaju, Korei, Kuwejtu, Japonii, Teneryfy i oczywiście z Katalonii. Poza rozgrywaniem meczy nasi zawodnicy zwiedzą centrum treningowe FCB oraz stadion Camp Nou. Wierzymy, że dla niektórych może to być pierwszy kontakt z przyszłym miejscem zawodowej gry w piłkę nożną.

MIC (Mediterranean International Cup) będzie rozgrywany w kilku miastach Katalonii, a nasi reprezentanci będą mieli możliwość rywalizacji z najsilniejszymi klubami świata.

Wszyscy w FCBEscola Varsovia trzymamy kciuki za naszych wychowanków. Mamy świadomość, że ich ewentualne sukcesy będą także naszymi sukcesami, a zebrane w obu turniejach doświadczenia wszystkim nam pozwolą robić dalsze systematyczne postępy w grze.