Zimowe finały Ligi Wewnętrznej

W niedzielę 28 października 2012 rozegrane zostały Finały Centralne FCBEscola Varsovia podsumowujące pierwszy etap zajęć piłkarskich, w roku szkolnym 2012/13. W wydarzeniu tym wzięli udział wszyscy nasi uczniowie, trenerzy, zarząd szkoły, przedstawiciele naszych sponsorów i partnerów. Relację z medialną z finałów przeprowadziła TVP Warszawa.

Łącznie swoje mecze rozegrało prawie pięćdziesiąt zespołów, zrzeszających sześciuset uczniów naszej szkoły. Imprezie towarzyszyła atmosfera wielkiego święta sportowego, ponieważ Finały były częścią obchodów I rocznicy powstania FCBEV.

Widowisko sportowe zgromadziło na trybunach ponad 4000 rodziców, przyjaciół oraz sympatyków szkoły, którzy gromkimi brawami nagradzali akcje boiskowe, które w coraz większym stopniu do złudzenia przypominają te rozgrywane przez FC Barcelonę.

Wszystkie wydarzenia tego dnia potwierdziły słowa naszego dumnie rozbrzmiewającego przed każdym meczem hymnu?:

Tant se val d?on venim
si del sud o del nord
ara estem d?acord, estem d?acord
una bandera ens agermana.

?co w wolnym tłumaczeniu znaczy, że niezależnie skąd się wywodzimy jesteśmy zawsze razem.

Skoro jednak mowa o Finałach, to na koniec słowo o wynikach?

Wygraliśmy!