Mecz przyjaźni, mecz o zdrowie, JEDEN ZA WSZYSTKICH, WSZYSCY ZA JEDNEGO

Z przyjemnością informujemy Państwa o meczu, który odbył się na boisku Białołęckiego Ośrodka Sportu przy ul. Światowida 56 w Warszawie, w dniu 15.04.2012 r.

W samo południe zawody rozpoczęły się kopnięciem piłki przez Mikołaja 11-letniego piłkarza, który trenował i grał w TKS Victoria Tarchomin, a następnie w FC Barcelona Escola Varsovia. Obecnie chłopiec nie może ćwiczyć z powodu nawrotu ciężkiej choroby i chemioterapii. Najważniejszy jest jednak fakt, że Mikołaj zebrał w sobie siły i przybył z Mamą na spotkanie. Zawodnicy z obu drużyn chcieli pokazać swojemu przyjacielowi, że są razem z nim w jego chorobie, w jego walce o zdrowie oraz, że grają dla niego. "Zagrali" nie tylko chłopcy. Cudownie spisali się również nauczyciele, rodzice uczniów ze szkoły Mikołaja oraz rodzice kolegów z boiska, zagrali wszyscy zgromadzeni na widowni.

Cała impreza odbyła się przy dużym zaangażowaniu zarządu szkoły FCBEscola Varsovia. Swoim udziałem w spotkaniu zaszczycił nas Pan Carlos Alos - Dyrektor Techniczny FCBEscola Varovia, który w wystąpieniu podkreślił wartość takich imprez i wyraził radość z faktu uczestnictwa w spotkaniu. Następnie wręczył Mikołajowi upominki od klubu FC Barcelona. Przybył też Dyr. Zarządzający FCB Witold M. Miller. Szczególne podziękowania należą się Panu Ernestowi Waś - koordynatorowi Centrum Tarchomin, który odpowiedzialny był za sprawy organizacyjne.

W krótkim ale wzruszającym wystąpieniu przywitała nas Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 344. Trener TKS Victora Tarchomin Pan Jan Gutowski przypomniał marzenie Mikołaja sprzed dwóch lat o grze w Barcelonie. Zakończył stwierdzeniem, że "Barcelona przyszła właśnie do Mikołaja".

Frekwencja na widowni była bardzo wysoka. W trakcie meczu odbyła się loteria fantowa zakończona losowaniem nagród głównych. Po meczu odbył się konkurs rzutów karnych dla wszystkich chętnych. Wolne chwile umilali nam panowie ze Służby Granicznej. Przebieg imprezy udokumentowali licznie zgromadzeni fotoreporterzy. Każdy mógł skosztować wypieków przygotowanych przez wolontariuszy. Specjalnie dla nas przyjechali strażacy demonstrując dzieciom wóz strażacki i dwa wspaniałe psy ratownicze. Opiekę medyczną zapewnił ochotniczo lekarz-ratownik.

Dziękujemy sponsorom nagród i wszystkim darczyńcom za dobre serce i hojność!

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie spotkania i meczu. Dziękujemy za jego sprawne przeprowadzenie!

Cały dochód z imprezy został przeznaczony na potrzeby Mikołaja.

Patronat

          

 

   


Partnerzy