Relacja z konferencji prasowej - 2012.02.08

8 lutego 2012 roku w ośrodku DOSiR Praga odbyła się konferencja prasowa FC Barcelona Escola Varsovia. Celem spotkania było przedstawienie informacji o pierwszym wyjeździe młodych piłkarzy na międzynarodowy turniej MIC oraz podsumowanie pierwszych czterech miesięcy działalności szkółki w Polsce.

Już na początku kwietnia młodzi piłkarze FCB Escola Varsovia wyjadą do Hiszpanii, aby wziąć udział w dwóch turniejach. Pierwszym z nich będzie MIC Tournament, w którego poprzednich edycjach brali udział m.in. Leo Messi oraz Cesc Fabregas. Turniej jest powszechnie uważany za wstęp do zawodowej kariery piłkarskiej. Na drugim turnieju, dzieci będą miały okazję spotkać się ze swoimi rówieśnikami ze szkół piłkarskich klubu FC Barcelona z całego świata. Młodzi piłkarze będą mieli okazję poznać piłkarskich idoli, zwiedzić stadion Camp Nou oraz zasmakować prawdziwej piłkarskiej atmosfery.

FCB Escola Varsovia szkoli dzieci w wieku 6-12 lat. Szkoła została utworzona by przekazać polskim dzieciom wzorce szkoleniowe oraz filozofię gry klubu, który wychowuje wybitnych piłkarzy. Uczymy nasze dzieci takich samych zasad, jakie obowiązują pierwszy zespół FC Barcelona. Są to: przejęcie inicjatywy na boisku, jak najdłuższe utrzymywanie się przy piłce, ofensywny styl gry oraz postawa fair play. Nie kładziemy nacisku na wynik. Nasi chłopcy mogą wygrać albo przegrać, ale najważniejsze są te zasady - podkreślił w trakcie spotkania dyrektor techniczny warszawskiej szkółki Carlos Alos.

Na spotkanie licznie przybli przedstawiciele mediów, w tym m.in. redakcje: TVP, Polsatu, Polskiej Agencji Prasowej, Radio Zet, Antyradio, Polskiego Radia, Tok FM, Radio Eska, Radio Kolor, Gazety Wyborczej, sport.pl, Radio Dla Ciebie, Życia Warszawy oraz Wirtualnej Polski.

Za organizacje konferencji oraz działania media relations odpowiada Ciszewski MSL Marketing Sportowy. Do zadań agencji należy także opracowanie pakietów sponsorskich, pozyskanie nowych sponsorów FCB Escola Varsovia oraz obsługa współpracy z partnerami komercyjnymi szkoły.