Barca Academy Warszawa

Ruszyły zajęcia dla niepełnosprawnych!

Kilkadziesiąt dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności ruchowej i intelektualnej ma okazję trenować piłkę nożną w Barca Academy Warszawa! W marcu akademia Barcelony wystartowała z bezpłatnym projektem "Piłka dla wszystkich".

Uśmiechnięte dzieci, zadowoleni rodzice, trening dopasowany pod kątem różnych typów niepełnosprawności. Wraz z początkiem marca ruszyły zajęcia "Piłka dla wszystkich". Sesje treningowe trwają godzinę, a dziećmi zajmują się trenerzy-specjaliści i fizjoterapeuta.

Więcej…

Czas na VIII Bal Karnawałowy i Galę Piłkarską

ZAPISY

Początek roku kalendarzowego to znakomita okazja do spotkania. Po raz ósmy organizujemy już zatem Bal Karnawałowy, a także podsumowującą rok Galę Piłkarską. Serdecznie zapraszamy do rejestracji na odbywającą się 17 stycznia 2020 imprezę, podczas której spotkamy się w gronie osób współtworzących naszą akademię i nie tylko!

Bal Karnawałowy to spotkanie osób stanowiących na co dzień o sile Barca Academy Warszawa oraz Escoli Varsovia. Zarządu, trenerów, sympatyków. W styczniu 2020 roku nie zabraknie też miejsca dla naszych zawodników. Chcielibyśmy uhonorować autorów sukcesów bieżącego roku. Spotkajmy się, by podsumować to, co za nami, a także po to, by nakreślić plany na nadchodzący rok 2020.

Więcej…

Akademia techniki piłkarskiej, czyli Barcelona rusza z nowym programem

ZAPISY

Zastanawialiście się kiedyś, jak wyglądałby trening oparty o metodologię FC Barcelona, ale mający na celu rozwój umiejętności technicznych danego zawodnika? Teraz możecie przekonać się o tym za sprawą nowatorskiego projektu Barcy pod nazwą "Development Program". To Akademia Techniki Piłkarskiej otwarta zarówno na zawodników naszej szkoły, jak i osoby spoza.

Zajęcia startują w dwóch lokalizacjach do wyboru - na Białołęce przy ul. Ostródzkiej 175 i na Ursynowie przy Kajakowej 10. Grupy treningowe będą oscylowały wokół ośmiu osób. W trakcie zajęć główny nacisk położony zostanie na szlifowanie umiejętności technicznych zawodnika, ale również proces podejmowania decyzji. Nie będzie to więc klasyczny trening indywidualny, ale zajęcia, podczas których konkretne ćwiczenia osadzane będą w warunkach boiskowych z obecnością rywala.

Więcej…

Nadchodzą zimowe obozy stacjonarne Barca Academy!

ZAPISY

Ferie zimowe tuż, tuż, a razem z nimi znów otwieramy się na zawodników spoza naszej akademii! Zapraszamy wszystkich zainteresowanych - zarówno nie trenujących na co dzień w bordowo-granatowych barwach, jak i członków naszej szkoły - do uczestnictwa w oficjalnych obozach stacjonarnych Barca Academy!

Odbędą się one w dwóch różnych terminach - tak, by wziąć w nich mogli udział wszyscy chętni. Pierwszy z nich to 10-15.02, drugi to 17-22.02.2020. Obozy w pełni bazują oczywiście na metodologii szkolenia FC Barcelona. Poprowadzą je wykwalifikowani trenerzy z uprawnieniami UEFA. Zakończą się sobotnim turniejem wewnętrznym rozgrywanym przez wszystkich uczestników.

Więcej…

Zapraszamy na obóz zimowy Barça Academy w Nadrzeczu

ZAPISY

Zima zbliża się wielkimi krokami, dlatego już teraz zapraszamy Was - drodzy rodzice i zawodnicy Barça Academy - na obóz zimowy w Nadrzeczu! To świetna okazja do tego, by nie tylko spędzić aktywnie czas ferii, ale doskonalić swoje umiejętności i wiedzę piłkarską w oparciu o metodologię FC Barcelona.

Obóz odbędzie się w trakcie trwania ferii mazowieckich, dokładnie w terminie 9-15 lutego, a więc w pierwszym tygodniu przerwy. Spędzimy go razem w Nadrzeczu, miejscowości położonej na Lubelszczyźnie. Głównymi celami zgrupowania dla naszych roczników 2008-20013 jest pracą nad zagadnieniami (tzw. celami) taktycznymi oraz technicznymi, doskonalenie rozumienia gry i - pomiędzy sesjami treningowymi - po prostu dobra zabawa i odpoczynek.

Więcej…

Escola Varsovia CUP za nami

Dwustu zawodników, 16 drużyn, setki kibiców z całej Europy. W Warszawie zakończył się wspierany przez Miasto Stołeczne Warszawa czy Ministerstwo Sportu i Turystyki międzynarodowy Escola Varsovia CUP 2019. W turnieju rywalizowały europejskie zespoły w kategoriach U-11 i U-10, takie jak Everton, AS Roma czy Olympiakos Pireus.

Tegoroczna edycja Escola Varsovia CUP przyciągnęła w weekend 25-26.05. na warszawski Tarchomin topowe akademie. W pierwszy dzień najlepsze w rozgrywkach grupowych okazały się w kategorii U-10 zespół organizatora Barça Academy Warszawa i AS Roma (grupa A) oraz Everton i Champion Warszawa, który niespodziewanie wyprzedził angielskie Stoke City (grupa B). Wśród chłopców o rok starszych z awansu do fazy pucharowej cieszyła się zaś Legia Warszawa i litewska FK Ketera (grupa A) oraz Olympiakos Pireus i Zagłębie Sosnowiec (grupa B).

Więcej…

Ruszają zapisy na otwarte obozy stacjonarne!

ZAPISY

Lato tuż tuż, a razem z nim znów otwieramy się na zawodników spoza naszej akademii! Zapraszamy wszystkich zainteresowanych - zarówno nie trenujących na co dzień w bordowo-granatowych barwach, jak i członków naszej szkoły - do uczestnictwa w oficjalnych obozach stacjonarnych Barca Academy!

Odbędą się one w czterech różnych terminach - tak, by wziąć w nich mogli udział wszyscy chętni. Pierwsze dwa turnusy przypadają na początek wakacji (24-29.06 i 1-6.07). Dwa ostatnie z kolei odbędą się w drugiej połowie sierpnia (19-24.08. oraz 26.08-01.09). Obozy są w pełni oparte o metodologię szkolenia FC Barcelona. Poprowadzą je wykwalifikowani trenerzy z uprawnieniami UEFA.

Więcej…

Patronat

          

 

   


Partnerzy