Barca Academy Warszawa

Udany wyjazd do Poznania!

Dzięki uprzejmości klubu Lech Poznań, w dniu 29.03.2014 FCB Escola Varsovia gościła na obiektach przy ulicy Bułgarskiej. Celem wizyty naszych zawodników było rozegranie meczów kontrolnych przeciwko drużynom akademii piłkarskiej Lecha Poznań. Naszą szkołę reprezentowali chłopcy z roczników 2006, 2005, 2004 i 2003. Rywalizacja wzbudziła duże zainteresowanie kibiców, którzy licznie przybyli na obiekty sportowe na ul. Bułgarskiej.

Więcej…

Weekend Gran Derbi

Miniony weekend upłynął nam pod znakiem Gran Derbi. Oczywiście nasze serca całkowicie opanowały emocje niedzielnego wieczoru i hiszpańskiego El Classico, czyli meczu pomiędzy Real Madrid i FC Barcelona. Za to nasze umysły - przynajmniej do popołudnia - były pochłonięte rywalizacją na naszym, krajowym podwórku.

Więcej…

Tots units fem força.

W dniach 15.02.-02.03. br., czyli w czasie zimowych ferii na Mazowszu, wszystkie grupy FCB Escola Varsovia oraz wszystkie zespoły Escola Varsovia wyjechały na obozy piłkarskie.

Jako pierwsi, do Sypniewa, wyjechali najmłodsi chłopcy - zawodnicy klas C oraz Centrów Technicznych - czyli roczniki 2006-08. Ich miejsce w drugim tygodniu ferii zajęli zawodnicy z klasy B (roczniki 2004-05).

Również w drugim tygodniu ferii odbył się obóz dla zawodników z klasy A. Chłopcy z roczników 2002-03 swoje zgrupowanie mieli w dobrze znanym z letniego obozu - Kleszczowie.

Najstarsi - reprezentujący trzy zespoły Escoli Varsovii - zawodnicy z roczników 2001, 2000 i 1999 pojechali na zgrupowanie do Międzyzdrojów.

Więcej…

Za nami kolejny Bal karnawałowy

24 stycznia w Hotelu Warszawianka w Jachrance odbył się Bal Karnawałowy FC Barcelona Escola Varsovia. W balu wzięło udział ok 300 osob. Część oficjalną otworzył Andrzej Matusiak dyrektor Stołecznej Estrady i Wiesław Wilczyński honorowy prezes i założyciel FCB EV. Wśród gości honorowych przybyli Jarosław Dąbrowski - wiceprezydent miasta Warszawy, Piotr Smoczyński - wiceburmistrz Dzielnicy Białołeka, Czesław Lang - wicemistrz olimpijski w kolarstwie.

Nastepnie zostały wyróżnione osoby, które w znacznej mierze przyczyniają się do rozwoju szkoły.

Więcej…

Nowy Prezydent FC BarcelonaFC Barcelona ma nowego prezydenta jest nim Josep Maria Bartomeu. Zapowiedział on kontynuacje polityki poprzednika Sandro Rosella.

Nowy prezydent wspiera rozwój szkół piłkarskich, również FCB Escola Varsovia.

Kiedy pelnił funkcje wiceprezydenta klubu uczestniczył w turniejach piłkarskich dla uzdolnionej młodzieży.

Na zdjęciu nowy prezydent klubu FC Barcelona z Wiesławem Wilczyńskim

Podsumowanie Turniejów FCB Escola Varsovia

W styczniu 2014 r. FCB Escola Varsovia zorganizowała we własnej hali 6 turniejów piłkarskich dla dzieci w wieku od 2007 r. do 2002 r. W turniejach wzięło udział ponad 800 piłkarzy m.in.: z takich klubów jak Legia, Polonia, Lech, Śląsk Wrocław, Jagiellonia Białystok, Korona Kielce, Arka Gdynia, Stomil Olsztyn, Zawisza Bydgoszcz, Wisła Kraków, Akademia Piłkarska 21 Kraków, Radomiak, Raków Częstochowa.

Turnieje wzbudziły duże zainteresowanie kibiców, przez halę FCB EV przewinęło się 5 tysięcy fanów piłki nożnej .

W czterech kategoriach zwyciężyli młodzi piłkarze FCBEV, w jednej zajęli 3 miejsce, a w kat. 2002 - 4 miejsce.

Turnieje roczników 2003 i 2002

Rywalizacją roczników 2003 oraz 2002 zakończyliśmy tegoroczny cykl turniejów organizowanych przez FC Barcelona Escola Varsovia. Z dumą musimy przyznać, że całe przedsięwzięcie zakończyło się dużym sukcesem organizacyjnym i sportowym, a wiele z zaproszonych drużyn już dziś zadeklarowało chęć udziału w kolejnych edycjach rozgrywek.

Miło było obserwować współzawodnictwo stojące na tak wysokim poziomie, a jednocześnie toczone zawsze w duchu fair play przy gorącym dopingu publiczności. Za to wszystko bardzo dziękujemy zawodnikom, trenerom oraz kibicom i zapraszamy ponownie w przyszłym roku! 

Więcej…

Być Mikołajem to świetne uczucie

Po Mikołajkowej wizycie w Szpitalu Dziecięcym przy ul. Kopernika w Warszawie sami zastanawiamy się kto kogo bardziej obdarował...?

W każdej z odwiedzanych sal, nasza wizyta przebiegała podobnie. Bardzo szybko nawiązywała się nić komunikacji między nami a pacjentami szpitala - w czym niewątpliwie, tak w przypadku najmłodszych jak i nieco starszych dzieci, wybitnie pomagały nam w tym nasze "mikołajowe" czerwone czapy z pomponami - i już po chwili rozmawialiśmy jak starzy znajomi.

Więcej…

Patronat

          

 

   


Partnerzy