Zaczęliśmy wszyscy razem

Po raz pierwszy spotkaliśmy się wszyscy razem, przy ul. Kawęczyńskiej na warszawskiej Pradze. Przewidywaliśmy, że przyjdzie około tysiąca osób. Było nas prawie 1,5 tysiąca. Sala pękała w szwach. Z przyjętymi do szkoły 620 dziećmi przyszli rodzice, a nawet rodzeństwo i dziadkowie.

Podczas pierwszego oficjalnego spotkania dzieci, rodziców i kierownictwa FCB Escola Varsovia, inicjator szkoły - Wiesław Wilczyński, Dyrektor Biura Sportu i Rekreacji Miasta Stołecznego Warszawy, zaprezentował szczegóły i genezę projektu. Dzięki wsparciu władz miasta, zostało wybudowanych w stolicy ponad sto boisk. Dzieci w naszym mieście chcą uczyć się gry w piłkę nożną. FC Barcelona odpowiedziała na nasze prośby i wybrała Polskę jako jedyny do tej pory kraj w Europie. Determinacja rodziców jaką widać od początku tego projektu daje podstawy by z podobnym zaangażowaniem i pasją go realizować. Dyrektor podkreślił, że w niedługim czasie powstanie w ramach szkoły Stowarzyszenie Rodziców, które będzie wspierać ten projekt. Przestawił także koordynatorów Centrów Szkoleniowych: Ernesta Wasia, Piotra Zasadę, Sebastiana Szymańskiego i Marka Krzywickiego oraz trenerów z którymi dzieci będą na co dzień trenować.

Carlos Alos - dyrektor techniczny przedstawił w swej prezentacji filozofię szkoły oraz metody treningowe jakie będą stosowane podczas zajęć i meczów. Powiedział m.in., że dziecko powinno uczyć się takich elementów gry, których jest się w stanie nauczyć w swoim wieku i że ma odczuwać radość z gry i z tego, że jest w FCB Escola Varsovia. Na zakończenie jego prezentacji pojawiły się pozdrowienia dla polskich dzieci od dzieci ze szkół FC Barcelona na świecie.

Witold Miller - zaprezentował szczegóły organizacyjne przedsięwzięcia i podkreślił, że działania logistyczne będą skuteczniej realizowane jeśli będzie pełne zrozumienie i wola wsparcia ze strony rodziców.

Zbigniew Kumidor powiedział,, że obok tłumaczeń będzie odpowiedzialny za projekty społeczne, których myślą przewodnią jest UNICEF. FC Barcelona chce wspierać w naszym kraju tych, którzy potrzebują pomocy i wsparcia.

Na zakończenie spotkania dzieci i rodzice odebrali oficjalne stroje z logo FCB Escola Varsovia.