V edycja Międzynarodowego Turnieju Białe Orły CUP za nami!

W dniach 28-29.05.2016 na obiektach Centrum Piłkarskiego FCBEV w Warszawie odbyła się V edycja Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej Białe Orły CUP. W 3 kategoriach wiekowych rywalizowały 24 zespoły z Polski i zagranicy. Udział w rozgrywkach wzięło ponad 300 zawodników z całej Europy. Rozgrywki przebiegły na najwyższym poziomie organizacyjnym i sportowym. Atmosferę wielkiego widowiska stworzyło ponad 2000 kibiców z Polski, Włoch, Anglii i Hiszpanii.

Młodzi piłkarze poza współzawodnictwem na boisku zwiedzili także m. st. Warszawa oraz Stadion Narodowy, a dla trenerów po pierwszym dniu rozgrywek odbyła się konferencja szkoleniowa, podczas której wymienione zostały doświadczenia dotyczące szkolenia dzieci i młodzieży.

Ambasadorem turnieju był Prezes PZPN Pan Zbigniew Boniek a Patronat Honorowy objął Minister Sportu i Turystyki Pan Witold Bańka. Turniej był współfinansowany przez m.st. Warszawa.

Szczególne podziękowania należą się partnerom imprezy, firmom: GRODNO S.A., DENON, INTERHALL, MEBLKE OKMED, VOLANTIS, TEAMGOL, OCHRONA GOT, INTERIA SPORT, ELE TAXI.

We wszystkich meczach zawodnicy pokazali niesamowitą wolę walki i pełne zaangażowanie, a mecze obfitowały w wiele pięknych goli. Rywalizacja przebiegała jednak w duchu sportowej rywalizacji i wzajemnego szacunku.

Zwycięzcy Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej Białe Orły CUP 2016:

Rocznik 2005

1. Everton F.C.

Najlepszy zawodnik: Owen Barker - Everton F.C.

2. Gwardia Warszawa

Najlepszy bramkarz: Jakub Murawski - Gwardia Warszawa

3. Escola Varsovia

Najlepszy strzelec: Emilio Lawrence - Everton F.C.

4. MKS Polonia Warszawa

6. Akademia Mistrzów Cracovia

7. UKS SMS Łódź

8. KS FFA Warszawa

Wypowiedzi trenerów i zawodników zespołów uczestniczących w turnieju:

"Ludzie w naszym hotelu są niezwykle przyjaźni i gościnni. Jeśli chodzi o turniej to jest dokładnie tak samo. Po prostu wszyscy są mili. Cieszymy się mając okazję do zdobywania nowych doświadczeń. Kilka lat temu byliśmy w Polsce na turnieju piłkarskim, ale w Gdańsku. Było wspaniale i to właśnie stało się czynnikiem decydującym o naszym udziale podczas Białe Orły CUP. Jak na razie rozegraliśmy jeden mecz I jeśli taki poziom dalej się utrzyma to nie będzie łatwo. Uważam jednak, że to bardzo dobrze, aby chłopcy  sprawdzili się w różnych sytuacjach. Będzie to dla nich wyzwanie."

Trener Scott Phelan z Everton FC

"Bardzo dobra organizacja turnieju oraz poziom rozgrywek. Jesteśmy szczęśliwi, że możemy brać udział w Białe Orły CUP po raz drugi. W tamtym roku zwyciężyliśmy turniej (rocznik 2006). Natomiast w tym roku przyjechaliśmy z tym samym rocznikiem, lecz w innym składzie i tym razem zajęliśmy trzecie miejsce. Poza turniejem zwiedzaliśmy trochę miasto i bardzo nam się podobało, szczególnie centrum Warszawy. Co więcej Polacy są bardzo przyjaźnie nastawieni do nas."

Koordynator Leonardo Montesano oraz trener  z  AS Roma

"To nasz pierwszy pobyt  w Warszawie  i jesteśmy mile zaskoczeni pogodą w Polsce, która dopisuje nam podczas turnieju. Drużyny prezentują bardzo dobry poziom i jesteśmy podekscytowani tym co nas czeka."

Trenerzy Diego i  Jara z C.D Leganes

"Mamy tą przyjemność pierwszy raz uczestniczyć w  turnieju Białe Orły CUP. Obsada turnieju bardzo nam się podoba i myślę, że bardzo się postaraliście. Ściągnęliście bardzo fajne nazwy. Super, że są drużyny z zagranicy i to z tej zachodniej granicy. Duże marki. Fajnie, że są największe akademie takie jak Lechia Gdańsk czy Pogoń Szczecin. Rywalizacja jest frajdą dla chłopców, ale też myślę ,że dobrym sprawdzianem. To jest dopiero początek turnieju, ale czujemy się fajnie. Chłopcy są szczęśliwi! Myślę, że to rozpoczęcie turnieju, gdzie grano hymny narodowe tez było fajnym przeżyciem dla tych maluchów. Czekamy na pierwszy mecz i nastawiamy się optymistycznie."

Mateusz Gontarz z Talentu Targówek

"Gramy z najlepszymi i bardzo nas cieszy ze możemy rywalizować z zespołami z zagranicy. Takiej możliwości nie mamy na co dzień występując w ligach mazowieckich, więc jest to dla chłopców wielka przygoda."

Patryk Ostrowski z Białych Orłów